20 Ekim 2016 23:35

İstismarcı öğretmene 6 aydır dava açılamıyor

Manisa'da C.G. tarafından 5 yıl boyunca cinsel istismara uğrayan D.C’nin savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine başlayan soruşturma sürüyor.

Paylaş

Dilek OMAKLILAR
Manisa

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Hasan Türek Anadolu Lisesi’nde Edebiyat öğretmenliği yapan C.G. tarafından 5 yıl boyunca cinsel istismara uğrayan D.C’nin savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine başlayan soruşturma sürüyor.

Edebiyat öğretmeni C.G. tarafından 5 yıl boyunca cinsel şiddete maruz kalan D.C’nin suç duyurusu, savcının Gülen Cemaati ile bağlantısı gerekçesiyle açığa alınması ile bilirkişi raporu hazırlanmaması nedeniyle 6 aydır dosya aşamasında.

D.C’nin avukatı Özge Arslan, davaya bakan Savcı Metin Etil’in açığa alınmasının ardından tablet, bilgisayar, harddisk ve telefon kayıtları ile dökümlerin dosyaya gönderilmemesi nedeniyle davanın açılamadığını söyledi. Arslan, davanın açılmamasının adaleti aksattığını vurguladı.

Avukat Arslan, “3 Mayıs 2016 tarihinde Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi’nde edebiyat öğretmeni C.G. hakkında müvekkilim D.C’ye yönelik cinsel taciz ve birlikteliğe zorlama sebebi ile suç duyurunda bulunmuştuk. Soruşturma dosya aşamasında devam etmektedir” diye konuştu. Arslan, davanın Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu tarafından da takip edildiğini vurguladı.

ÖNCEKİ HABER

Sınır kontrolleri İsveçli emekçileri göçe zorluyor

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen’den üyelikleri askıya alınan kişiler ile ilgili açıklama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa