20 Ekim 2016 10:23

TSK'nin YPG'yi vurmasına tepki: IŞİD'i korumak için vurdu

Rojava ve Kuzey Suriyeli yetkililer, TSK’nin hava saldırılarının, 'Musul operasyonuna katılmamanın öfkesiyle IŞİD'i korumak için' yapıldığını söyledi.

Paylaş

Rojava ve Kuzey Suriyeli yetkililer sosyal medya hesaplarından, Türkiye’nin Şehba bölgesi ve Efrin kantonuna yönelik hava saldırılarına tepki gösterdi. 

Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı Îlham Ehmed, “İşgalci Türk devleti Rakka’yı kurtarma operasyonunu sabote etmek ve Musul’da Rakka’ya geçen DAIŞ çetelerini korumak için Efrîn ve Şehba bölgelerine saldırıyor” dedi.

Kongreya Star Koordinasyon Üyesi Henîfe Hisên, “Musul operasyonuna katılmasına izin verilmeyen İşgalci Türk devletinin bu öfkeyle Musul acısını Kürtlerden çıkarmaya çalıştığını ve dünyanın da seyrettiğini” yazdı.

Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) Yürütme Kurulu Üyesi Aldar Xelîl de, “Uluslararası güçlerin Şehba ve Efrîn’e yönelik hava saldırılarına karşı sessizliği kötü sonuçlar doğuracaktır” dedi.

TSK: PYD HEDEFLERİ VURULDU, 160-200 KİŞİ ÖLDÜ

TSK tarafından yapılan açıklamada, Suriye'nin Maarrat Umm Hawsh bölgesinde PYD/YPG hedeflerinin vurulduğu, yaklaşık 200 YPG'linin öldürüldüğü ifade edilmişti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

'Daha kötü' röntgen cihazı almak için ihale açıldı

SONRAKİ HABER

Mahkeme, Kirazlıtepe’deki evlerin satışına izin vermedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa