19 Ekim 2016 19:13

İzmir Büyükşehir emekçilerine kart işkencesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kart, yüz ve parmak izi okutma uygulamasına geçmesi, belediye çalışanları için işkence oldu.

Paylaş

Sabah binaya girişte ve akşam binadan çıkarken, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına parmak izi, yüz ve kart okutma zorunluluğu koyulması, Büyükşehir'in personel kapılarında uzunca kuryuklar oluşmasına sebep oluyor. Kuyruğun sonu çoğu zaman ikinci, üçüncü kata kadar çıkabiliyor. Uygulamaya tepkiler ise devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinde örgütlü KESK'e bağlı Tüm Bel Sen, Birleşik Kamu İş'e bağlı Tüm Yerel Sen ve DİSK'e bağlı Genel-iş sendikaları mesai çıkışında kart okutmama eylemi yaptı.

Toplu sözleşme dönemlerinde ulaşım ve yemek taleplerine olumlu yaklaşmayan Büyükşehir Belediyesi'nin bu uygulama için para harcamasını israf olarak değerlendiren sendikalar kart, parmak ve yüz okutma sisteminden vazgeçilmesini istedi. OHAL fırsatçılığının yapıldığını belirten sendikalar, uygulamayı köle kampına benzettiler.

Çağrıya, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının çoğu destek verirken, kapıda yapılan eylemde 'Kapıkulu Değil, Emekçiyiz', 'Fişlemeye Değil, Emekçiye Bütçe' ve 'Baskılar Bizi Yıldırımaz' sloganları atıldı.  Eylem, yarın sabah işe giriş saatinde de devam edecek. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Dersimde sürgünler protesto edildi

SONRAKİ HABER

Mahkeme, Kirazlıtepe’deki evlerin satışına izin vermedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa