18 Ekim 2016 21:04

Bağdat’tan heyet geliyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Irak arasındaki krizle ilgili olarak Bağdat’tan bir heyetin geleceğini açıkladı.

Paylaş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Irak arasında Başika’daki askeri kamp ile başlayan ve Musul operasyonuyla tırmanan kriz ile ilgili olarak Bağdat’tan bir heyetin geleceğini açıkladı.  Çavuşoğlu “Bu hafta içinde, hafta sonuna doğru, belki perşembe günü bu sefer Irak’tan, Bağdat’tan bir heyet Türkiye’ye gelecek. İki tarafta da esasen bu işi diyalog yoluyla halletme iradesi var” dedi.  

IRAK: ANLAŞMAYA VARILMADI

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Cemal ise Başika ve Musul operasyonu konuları ile ilgili olarak ziyarette bulunan Türkiye heyeti ile yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılmadığını belirtti. Ahmet Cemal yaptığı açıklamada, “Türk heyeti tarafından önerilen fikirler, Irak hükümetinin talebi ve beklentisi düzeyine yanıt vermedi. Türkiye Cumhuriyeti, Irak’ın egemenliğine saygı göstermeli ve Başika kampından askerlerini çekmeli. Irak Hükümeti, Musul’un kurtarma operasyonunda Kahraman Milli Kuvvetlerimize güvendiğimizi ve Irak topraklarında her hangi bir yabancı muharip birliklerin bulunmadığını ifade etmekteyiz” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

5 yıldır deprem yarası sarılmadı

SONRAKİ HABER

Dr. Cengiz Güneş: Anlaşma bu haliyle Suriye'deki kaosu derinleştirir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa