18 Ekim 2016 18:59

HDP’li Paylan, Erdoğan’ı tanık gösterdi

Erdoğan’ın Trabzon mitinginde Ermenileri aşağılayan slogan atanlar hakkında suç duyurusunda bulunan HDP'li Garo Paylan Erdoğan'ı tanık gösterdi.

Paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon mitinginde Ermenileri aşağılayan slogan atanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Paylan, suç duyurusunda tanık olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tanık gösterdi. 

Erdoğan’ın geçtiğimiz 15 Ekim günü beraberindeki heyetle Trabzon’da yaptığı ziyaretler sırasında düzenlenen mitingde Ermeni aşağılayan sloganlar atılmış, söz konusu sloganlar canlı yayınlara yansımıştı. Erdoğan ve Bakanların sloganları eleştirmemesi, slogan atılmasını engellemeye çalışmamaları eleştiri konusu olmuştu. 

Mitingin tertip komitesi ve slogan attığı tespit edilenler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda suç duyurusunda bulunan HDP Milletvekili Paylan, söz konusu kişilerin Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama (TCK 216) ve Hakaret (TCK 125) suçlarından yargılanmalarını istedi. Paylan suç duyurusunda tanık olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gösterdi. Paylan, Erdoğan’la beraber geziye katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da tanık olarak dinlenmesi talep etti. (Ankara/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

BTS: TCDD kazalara karşı gerekli çalışmayı yapmıyor

SONRAKİ HABER

İran'da 5.9 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...