18 Ekim 2016 11:19

Canımızı sıkmayalım ama…

Kocaeli’de bulunan Gazi Süleyman Paşa Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri, yaşadıkları sorunları Evrensel'e yazdı.

Paylaş

Bir grup Gazi Süleyman Paşa Erkek Öğrenci Yurdu Öğrencisi
Kocaeli

Merhaba sevgili Evrensel okurları, bizler Kocaeli’de bulunan Gazi Süleyman Paşa Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileriyiz. Yurdumuz bu eğitim öğretim yılında hizmete girdi. Daha kayıt olurken sorunlarımız bizlere “Hoş geldin” dedi. 
Kayıt işleminden sonra odalarımıza yerleşince ilk sorun ile karşılaşıyoruz hemen… Her gece belirli aralıklarla yurdun bütün odalarında yüksek sesle çalan yangın alarmı, dakikalarca çalmasına rağmen yurt yönetiminin bu sorunu bir türlü çözememesi insanı sıkıntı ve strese sokuyor. Alarmların çalması için ortada herhangi sebep yokken durmadan bizleri rahatsız etmesi bir yana, bir gün gerçekten yangın çıkarsa buna kimse inanmayacak ve büyük bir facia yaşanılacak diye korkuyoruz. 
Bir diğer sorunumuz; 2000 kişilik yurtta sadece giriş kapısında kameranın bulunması. Koridorların hiç birinde kamera yok, blokların girişinde ise sadece bir güvenlik bulunuyor. Son zamanlarda gündeme gelen yurtlardaki güvenlik sorunu, bizim yurdumuz için de geçerli olarak görünüyor. Öte yandan yemek almak için bize verilen yemek fişleri sizlerin deniliyor ama o fişlerle ne alacağımıza yönetim karar veriyor. Üç adet sıvı içecekten başka içecek almamız yasak, fişimizi dahi istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Bununla kalsa yine iyi. Yemek fiyatlarını bazen fazladan hesaplayıp bizlerden fazla para alıyorlar. Zaten işçi ve emekçi çocukları olduğumuz için devlet yurduna geldik, ama yemeklerin fiyatları çok uçuk düzeyde. Verilen fişlerin fiyatları arttırılmış ama yemeklere de fazlasıyla zam yapılmış. Dolayısıyla fişler istediği kadar yüksek olsun, yemekler pahalı olduğu sürece biz her yemekte üzerine para eklemek zorunda kalacağız. 
Yurtta ki bütün öğrenciler bu sorunları yurt yönetimine dile getirmelerine rağmen yurt yönetimi bizlere kulak asmıyor ve sadece bizlere “Halledeceğiz, siz canınızı sıkmayın” diyor. Bakalım daha nereye kadar canımızı sıkmayacağız, göreceğiz…

ÖNCEKİ HABER

Okulumuzda turnike istemiyoruz!

SONRAKİ HABER

Oyuncu Efecan Şenolsun cinsel saldırı ve hakaret davasında hakim karşısına çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa