18 Ekim 2016 09:19

Kars kent merkezi 10 santim kar altında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte birçok yerde kar yağışı başladı.

Paylaş

Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye kadar düşmesiyle, başta Kars ve çevresi olmak üzere gece yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Kars kent merkezine mevsimin ilk kar yağışı bugün öğle saatlerine kadar aralıklarla sürmesi bekleniyor. Sabah, güne her taraf bembeyaz kar örtüsüyle uyanan Karslılar, kışlık giysileri ile sokağa çıktılar. Okullara gitmek için evlerinden çıkan çocuklar ise önce kartopu oynadı.

Kar kalınlığının 10 santime kadar çıkması, ulaşımda aksamalara neden oldu. Yazlık lastikleri ile yola çıkanların otomobiller yollarda kaydı. Soba ve kaloriferlerin yakıldığı kente başka bölgelerden bu yıl gelen öğrenci ve memurlar, erken gelen kışın şaşkınlığını yaşadı.

DAĞLAR DA KARLA KAPLANDI

Ağrı'nın yanı sıra, Erzurum'un Palandöken, Erzincan'ın Munzur, Ardahan'ın Ilgar, Tendürek, Ağrı Dağı karla kaplandı. Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığında 4 derece düşüş beklendiğini, 19 Ekim günü de yağmur, karla karışık yağmur, yüksek kesimleri ise kar yağışı tahmin ettiklerini söyledi.

20 Ekim günü yağışlı havanın bölgeyi terk edeceğini ifade eden yetkililer, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceğini bildirdi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ekvador, Jullian Assange’ın internet bağlantısını kesti

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa