18 Ekim 2016 08:37

Not tehdidiyle 15 Temmuz mektubu

Oğlum, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili mektubu yazmak istemediği için notunun kırılması ile tehdit edildi.

Paylaş

Kartal’dan bir veli

Çocuğu için dişinden tırnağından esirgeyip, daha iyi bir lise eğitimi alsın diye özel okula gönderen bir veli olarak yazıyorum bu mektubu. Okuldaki veli toplantısına katıldım. Okul yönetiminin söyleyeceği olduğu kadar benim de söyleyecek bir çift sözüm vardı. Diğer bütün devlet okullarında olduğu gibi çocuğumun okuduğu bu okulda da 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili çocuklara zoraki mektup yazdırmışlardı. Benim oğlum sırf bu mektubu yazmak istemediği için notunun kırılması ile tehdit edildi. Notunun kırıldığı dersin hangisi olduğunun bir önemi yok. Hayat dersi bu. Daha ne kadar susacağız. Zorunlu din dersleri, zoraki mektuplar, tehditler... Ben daha ne kadar çocuğumun hakkını aramayacağım. Sırf daha iyi bir eğitim görsün diye yokluk içinde özel bir okulda okuttuğum çocuğumun karanlık geleceğine ne kadar daha göz yumabilirim.
Darbe girişimi karşısında sokağa çıkanlar kahraman oldu, şehit oldu. E peki Gezi’de sokağa çıkan kaybettiğimiz gencecik canlarımız ne olmuştu. Onlar kahraman oldu, biz terörist olduk. Çapulcu olduk.
Onların deyimiyle konuşmak gerekirse nasıl darbe karşısında tek yürek oldular işte bizim de bu karanlık geleceğe karşı tek yürek olup sesimizi yükseltmemiz gerekiyor.

ÖNCEKİ HABER

Bir ‘iş güvenliği’ önlemi: İnşallah bir şey olmaz!

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa