18 Ekim 2016 04:21

‘Müfettişler Dersim Belediyesinde fiili kayyım uyguluyor’

Dersim Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği: Yaklaşık bir aydır yedi müfettişle devam eden denetim adı altında belediyede fiili kayyım uygulanıyor.

Paylaş

Dersim Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği, Dersim Belediyesi’nde 1 aya yakındır denetim yapan bakanlık müfettişlerinin tutumlarını kınamak amacıyla belediye önünde basın açıklaması yaptı.

Güç Birliği adına açıklamayı okuyan DBP Dersim İl Eş Başkanı Hülya Yer, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “darbecilerle mücadele” adına ilan edilen OHAL ve KHK’lerin bir dikta rejimi kurmanın temel dayanakları haline getirildiğini söyledi. Basının susturularak medya üzerinden tek ses yaratılmaya çalışıldığını, baskı, gözaltı ve tutuklamaların arttığı bu dönemde belediyelere kayyım atanmasıyla seçmenin iradesinin yok sayıldığını söyleyen Yer, “İlimiz belediyesinde de yaklaşık olarak bir aydır yedi müfettişle devam eden denetim adı altındaki fiili kayyım uygulaması da aynı kapsamdadır. Müfettişlerin belediye çalışanlarına söyledikleri, burada mutlaka bir şey bulacağız gibi sözler, niyetlerinin ne olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Açıkça kayyıma zemin hazırlanmaktadır. Halk seçtiği belediye başkanlarına ve belediye meclislerine sahip çıkacaktır. Halk, verdiği oyları yok sayan, iradesini gasp eden bu zihniyete boyun eğmeyecek, hukuksuz bu düzenlemeyi kabullenmeyecektir” dedi. (Dersim/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Adolf Hitler’in doğduğu ev yıkılıyor

SONRAKİ HABER

Hatay'da 25 farklı noktada orman yangını çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa