17 Ekim 2016 14:02

Bodrumunu su basan TOKİ'de ulaşım botla sağlanıyor!

TOKİ konutlarının bodrum katlarını su bastı, vatandaşla otoparkta şişme bota binerek tepki gösterdi.

Paylaş

Bursa'da oturdukları TOKİ konutlarının bodrum katlarını su basmasına tepki gösteren vatandaşlar, otoparkta şişme botla binerek çözüm bulunmasını istedi.

Merkez Osmangazi ilçesi Doğanbey Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarında oturanlar,  otopark olarak kullandıkları bodrum katlarının temelden gelen suyla dolduğunu, normal zamanlarda yarım metre olan bu birikintinin yağmur yağdığında bir metreyi aştığını söyledi. Göle dönen otoparka araçlarını sokamadıkları gibi, su birikintisinden haberi olmayanlar için de tehlike oluşturduğunu kaydeden TOKİ sakinleri, “Büyük bloklar olduğu için çok sayıda gelip giden var. Çocuklarımız açık olan kapılardan otoparka inip boğulursa bunun hesabının kim verecek?” dedi.

Plastik bota binerek gezinti yapıp oltayla temsili balık avlayan Nihat Altılar, binanın çürümeye başladığını belirterek “Nem nedeniyle binayı kökü kokular sarıyor, elektrik tesisatı sular içinde çalışıyor bir gün bir ölüm olayı olursa sorumlu bulamayacağız” diye konuştu.
Binada yaşayanlardan Hatice Şekeryüz ve Hasena Burhan da, durumu defalarca TOKİ yetkililerine yazı ile bildirmelerine rağmen bir çözüm bulunamadığını kaydederek, “Yarın bir deprem olursa inanın biz enkaz altında kalacağız” dedi. (Bursa/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

17 yaşındaki genç intihar etti

SONRAKİ HABER

Tarihe tuğla ördüler!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...