16 Ekim 2016 21:21

Advocaat: Yönetim benden iyisini bulacaksa bunu yapabilir

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat 1-1 sona eren Alanyaspor maçı sonrası basın toplantısında konuştu.

Paylaş

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat 1-1 sona eren Alanyaspor maçı sonrası "Yönetim benden iyisini bulacaksa hemen yarın bunu yapabilirler, ben kendim için değil kulüp için buradayım" dedi.

Basın toplantısında konuşan Advocaat'ın ifadeleri şöyle: "Oyuncular ve biz kendimizi geliştirmeliyiz, daha iyi olmalıyız. Hala oyuncularıma inanıyorum. Kendilerini geliştirebilecek oyuncular var. Real Madrid'te oynayabilecek oyuncu da var, Fenerbahçe'de oynamaya hazır olmayan oyuncular da var. Ben Yönetimi suçlayamam... Yönetim benden iyisini bulacaksa hemen yarın bunu yapabilirler, ben kendim için değil kulüp için buradayım. Bu kadar basit. Mili takım aralarında takımın yarısından çoğu burada kalmıyor, benim de durmamın bir anlamı yok. Sözleşmemde böyle bir madde olmasa bana izin vermezler. Bunu daha önceki kulüplerimde de yaptım, yine yapmaya devam edeceğim."

Hücum oyuncularından daha fazla gol beklemenin doğal olduğunu belirten Advocaat, "Bunu bugüne kadar sadece Emenike sağladı. Orta saha oyuncularının katkısının yanı sıra en uçta oynayanlar da atmalı. ilk yarı iyiydik, pozisyonlar bulduk ama bunları skora yansıtmalıydık. onlar kontratak bekledi, tek tük ataklar yaptı. Oyuncular ve biz kendimizi geliştirmeliyiz" dedi.

Advocaat, "Kadro mühendisliği doğru yapılmış mı ?" sorusuna, "Cevap vermek istemiyorum, bunu yönetim ile konuşmayı doğru buluyorum" yanıtını verdi.

Takımın çalışma isteğinin çok iyi olduğunu belirten Hollandalı teknik adam, "Sahada gözleri kapalı varını yoğunu ortaya koymaya çalıştılar. Bu akşam bunu gördüm. Van Persie'nin iyi giden süreçte durumunu test etme şansı da yakaladık. Tüm oyunculara inanıyorum" dedi.

Emenike oyundan çıkarken takım arkadaşı Aatıf'ın elini sıkmaması konusundaki soruya karşılık ise Advocaat şu cevabı verdi:

"Emenike'nin ne yaptığını çok umursamıyorum. Oyundan çıktığı için sinirlendi. Açıkçası ne yaptığı umurumda değil." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

ÇHD Başkanı: Emniyet ve hapishanede tecavüzler yaşanıyor

SONRAKİ HABER

Gültan Kışanak'tan mektup: Cezaevi kitap yasağı getirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa