16 Ekim 2016 15:51

Elif Gamze Bozo'nun Kendime Engel Olamıyorum sergisi açıldı

'Kendime engel olamıyorum' diyerek tekerlekli sandalyesiyle yola çıkan Elif Gamze Bozo’nun kadrajına Senegal’i aldığı fotoğraf sergisi açıldı.

Paylaş

Cam kemik hastası olan Elif Gamze Bozo’nun engelleri aşarak düştüğü yollarda ilk durağı Senegal oldu. Bozo’nun en büyük hayali Senegal’i fotoğraflamaktı. Engelsiz Sanat Derneği’nin bu hayale ortak olmasıyla “Kendime Engel Olamıyorum” isimli projeyi doğdu ve Bozo, tüm engelleri aşarak hayalini gerçekleştirdi. Bozo, annesiyle birlikte çıktığı bu yolculuğu aynı zamanda kısa bir belgesel haline de getirdi. Bozo’nun Senegal’de kadrajına yansıyan fotoğraflardan oluşan serginin Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde önceki gün gerçekleşen açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP Ankara Milletvekilleri Şenal Sarıhan ve Murat Emir de katıldı. 

‘TOPLUMUN ÖTEKİLERİNİ KADRAJIMA YANSITTIM’

Açılış öncesi Bozo’nun yönetmenliğini yaptığı belgeselin gösterimi yapıldı. Açılışta konuşan Bozo, 2010 yılında Engelsiz Sanat Derneği ile birlikte çıktıkları yolda toplumun ötekileştirilen yüzlerini kadrajına yansıtmayı amaçladığını söyledi. Bozo, hayallerini gerçekleştirirken hayalinin sadece kendisinin değil tüm halkların barış özlemi, ayrımcılığa uğramış insanların sesi, tüm engelli insanların projesi olmasını istediğini belirtti. Alman edebiyatçı Goethe’nin “Başka bir toplumun kültürünü öğrendiğimizde dünyada savaşlar biter” sözlerini hatırlatan Bozo, kendisinin de  bu hayali yaşatmak için yola çıktığını kaydetti. “Kendime Engel Olamıyorum”  fotoğraf sergisi,  22 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.  (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

IŞİD'in Antep sorumlusu da kendini patlattı

SONRAKİ HABER

Dost market işçileri ‘Ayaklar üşümesin’ kampanyası başlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa