15 Ekim 2016 18:02

Nilüfer’de kedi evi sayısı artırıldı

BursaNilüfer Belediyesi,  kedi evi,  beslenme odakları ve pet atık istasyonlarına yenilerini ekledi.

Paylaş

Bursa Nilüfer Belediyesi,  kedi evi,  beslenme odakları ve pet atık istasyonlarına yenilerini ekledi. Yeni çalışmalarla can dostları doğal ortamda daha rahat yaşama koşullarına kavuştu. 

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Çamlıca, Çalı, İhsaniye, Yüzüncüyıl, Beşevler, Ataevler, Fethiye, Gölyazı, Ertuğrul mahallelerinde bulunan uygun yerlere 10 adet kedi evi yerleştirerek Nilüfer’deki kedi evi sayısını 23’e çıkardı. 8’er adet yuvanın bulunduğu kedi evleri, kedilerin korunması ve rahatlığı açısından ergonomik bir şekilde tasarlandı.

Müdürlük, çevre ve insan sağlığı açısından büyük öneme sahip olan pet atık istasyonlarına da yenilerini ekledi. Mevcut sayısı 60 olan pet atık istasyonlarının sayısı, vatandaşların işini kolaylaştırmak, çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla 90’a çıkarıldı. 

Her canlıya eşit hizmet götürmek için büyük çaba harcadıklarını belirten Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, “Can dostlarımızı kendilerini daha güvende hissetmeleri için tüm kedi evlerimizin etrafını panel çit ile çevreleyecepğiz. Kedi evlerimizin temizliğinin daha kolay yapılabilmesi için kapaklarının arkadan açılır şekilde yaptık. Bu sayede can dostlarımız hijyenik ve sıcak yuvalarında rahat bir şekilde yaşayacaklar. Ayrıca yuvalar çevre dostu boyalarla boyandı” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Troya Müzesi ihalesi Cemaate mi aktarıldı?

SONRAKİ HABER

İlhan Uzgel and Kerim Has’s assessment: Idlib doggedness full of risk

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...