15 Ekim 2016 15:04

İzmir Barosu Genel Kurulu düşük katılımla başladı

İzmir’de de avukatlar yeni baro yönetimini belirlemek ve mesleki sorunlarını tartışmak için bir araya geldi.

Paylaş

İzmir’de de avukatlar yeni baro yönetimini belirlemek ve mesleki sorunlarını tartışmak için bir araya geldi.

2 gün sürecek olan İzmir Barosu 2016-2018 Olağan Genel Kurulu, Celal Atik Spor Salonu'nda başladı. 7 bin 208 avukatın kayıtlı olduğu İzmir Barosu’nun Genel Kuruluna avukatların katılımının düşük olduğu gözlendi. Yasal olarak yüzde 10'luk katılımın sağlanması için yaklaşık dört saat beklenildi.

YÖNETİM 3'E BÖLÜNDÜ

Baro yönetimine ise 5 liste aday oldu. İşçi Partililerin, ulusalcı CHP'lilerin ve MHP'lilerin yer aldığı mevcut yönetim 3'e bölündü. Yönetimdeki iki grup, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu ismi ile seçime katılırken, bu grubun adayları mevcut Baro Başkanı Aydın Özcan ve mevcut yönetim kurulu üyesi Mehmet Kozan oldu. Geçen seçimde aday çıkarmayarak, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun listesinden seçime giren Milliyetçi Avukatlar Grubu da Ergun Sakızlı başkanlığında liste çıkardı. Baroyu uzun yıllar yöneten Çağdaş Avukatlar Grubu Cemal Nedret Erdem başkanlığında, Bağımsız Savunma Grubu da Ahmet Dokucu başkanlığında seçimlere katıldı.

DİVAN ORTAK LİSTE İLE BELİRLENDİ

Genel kurul, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divan seçimiyle başladı. Divan, grupların ortak listesi ile belirlendi. Divanın seçiminin ardından mevcut Baro Başkanı Aydın Özcan, açılış konuşmasını yaptı.

Özcan "2014-2016 döneminde çok yoğun gündemle karşı karşıya kaldık. Göreve geldiğimizde meslektaş sorunlarımızın sorunlarını yığınla aldık. Bu sorunları çözeceğimizin sözünü verdik. 60 projeyle karşınıza çıktık. Yerine getirmek için mücadele verdik. Çalışma alanlarını elverişli hale getirmek için gece gündüz çalıştık" ifadelerini kullandı. Daha sonra yönetim kurulunun çalışma raporu okundu. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İnşaat işçileri insanca çalışma koşulları istedi

SONRAKİ HABER

Dicle Üniversitesi Hastanesi, asistan hekimlerin ücretlerini ödeyemiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...