14 Ekim 2016 13:04

MHP'den CHP'ye 'don lastiği' yanıtı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP sözcüsü Selin Sayek Böke’ye ‘don lastiği’ diyerek karşılık verdi.

Paylaş

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Saray’ın yedek lastiği” diyen CHP sözcüsü Selin Sayek Böke’ye ‘don lastiği’ diyerek karşılık verdi.

Büyükataman, “Diğer bir siyaset kuklası CHP’li Selin Sayek Böke, Sayın Genel Başkanımıza ve partimize izansızca laf atmaktadır. Kendileri PKK’nın ‘don lastiği’ oldukları için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları tamamıyla bilinçaltlarının dışa vurumudur” dedi.

Devlet Bahçeli’nin CHP ve medya tarafından hedef tahtasında tutulduğunu öne süren Büyükataman, “Bu hücum korosunun kompozisyonu bile Milliyetçi Hareket’in haklılığını ortaya koyan bir mahiyete sahiptir” dedi.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada  MHP’yi ve Bahçeli’yi Saray’ın yedek lastiği olarak nitelendirmişti.  CHP’li Böke, şunları söylemişti; “İktidara ve Saray’ın yedek lastiğine sesleniyoruz. Türkiye’nin demokrasi sorunu var, rejim sorunu yok. Vatandaşın hukuk ve ekonomik sorunu var rejim sorunu var. Bırakın başkanlığı, lafı bile Türkiye’yi eritiyor. İşte bu yüzden parlamenter sistem diyoruz. Parlamener sistemi korumak için yeni bedeller ödemek gerekiyorsa ödeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

AKP fırsatı buldu: 'Bahardan önce Türk tipi başkanlık'

SONRAKİ HABER

İş güvencesi mitingine valilik yasağı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...