13 Ekim 2016 14:36

Ankara'ya yürüyen KESK'liler Kocaeli'ye geldi

15 Ekim’de Ankara’da yapılacak miting için İstanbul'dan yola çıkan KESK üyesi kamu emekçileri, Kocaeli'ye geldi.

Paylaş

KESK üyesi kamu emekçileri, açığa almalar ve ihraçları protesto ederek “İşimize Ve Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz, Bu Ağır Saldırıyı da Püskürteceğiz!” şiarıyla ülkenin 3 kolundan Ankara'ya yürüyor.

15 Ekim’de Ankara’da yapılacak miting için İstanbul'dan yola çıkan KESK üyesi kamu emekçileri, Kocaeli'ye geldi. "Baskılar bizi yıldıramaz" ve "Ne darbe ne OHAL demokratik Türkiye" sloganı atarak Uğur Mumcu Parkı'na gelen kamu emekçileri, burada kısa bir açıklama yaptı.

Kocaeli'de KESK Şubeler Platformu tarafından karşılanan yürüyüşçülere KESK Dönem Sözcüsü ve SES Şube Başkanı Mustafa Yıldız, "Geleceğimiz için, ülkemiz için direnme hakkımızı kullanıyoruz. Çocuklarımızın geleceği için yan yanayız. 15 Kasım Ankara mitingi için yürüyüş kollarımız yürümeye başladı, siz de Kocaeli'ye hoş geldiniz" diye seslendi.

'BU MÜCADELE HEPİMİZİN'

İstanbul yürüyüş kolu ile beraber yürüyen BES Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Akın Şişman ise burada KESK olarak 3 koldan Ankara'ya yürüdüklerini ifade etti. Kamu emekçilerine yapılan saldırıların topluma karşı yapıldığını belirten Şişman, "Konfederasyonumuzun kararıyla üç koldan Ankara'ya yürüyoruz, 15 Ekim'de Ankara'da mitingimizi gerçekleştireceğiz. Açığa almaların, işten atmaların devam edeceğini biliyoruz. Bu yüzden AKP iktidarının baskıcı ve faşizan uygulamalarının son bulmasını istiyoruz. KHK'ların geri alınmasını istiyoruz. Kamu emekçilerine yapılan saldırı, bütün bir topluma yapılmıştır. Bizler savaşa karşı çıktık, barış mücadelesi yürüttük. Bu mücadele hepimizin mücadelesidir" ifadelerini kullandı.

KESK üyeleri Kocaeli'de 1 gece kaldıktan sonra Ankara'ya doğru yürüyüşlerini devam ettirecek. (Kocaeli/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HDP ve DBP binalarında aramalar bitti

SONRAKİ HABER

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri'nde emek mücadelesi öne çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa