12 Ekim 2016 00:01

Soma davasına bugün devam ediliyor

Soma'da 301 madencinin can verdiği işçi katliamı davasının 11. duruşması bugün Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Paylaş

Soma'da 301 madencinin can verdiği işçi katliamı davasının 11. duruşması bugün Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

6’sı tutuklu 46 sanığın 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada son bilirkişi raporunun mahkemeye sunulması ile Soma Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayı genişletti ve katliamdan üç gün sonra kameraların karşısına geçerek, “Asıl patron benim” diyen Soma Holding Patronu Alp Gürkan ve Soma AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yiğit hakkındaki takipsizlik kararını kaldırdı.

Şirketin Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hayri Kebapçılar ve İş Güvenliği Eğitiminden Sorumlu Yöneticisi Murat Bodur hakkında da soruşturma açtı. Bilirkişi raporu, TKİ, MİGEM Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının sorumluluğunu ortaya koydu. Adalet isteyen madenci aileleri, başta patronlar olmak üzere kamu görevlilerinin de yargılanmasını istiyor. (MANİSA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Petrol-İş: TP'ye sahip çıkacağız

SONRAKİ HABER

“Hasankeyf ve Dicle Vadisi kıyamet günlerini yaşıyor”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa