11 Ekim 2016 17:26

Fatih Belediyesi kağıt depolarını yıktı

İstanbul Fatih’te bulunan ve bir kısmı geçtiğimiz mayıs ayında yıkılan atık malzemelerinin toplandığı depoların diğer kısmı da bugün yıkıldı.

Paylaş

İstanbul Fatih’te bulunan ve bir kısmı geçtiğimiz mayıs ayında yıkılan atık malzemelerinin toplandığı depoların diğer kısmı da bugün sabah 5 sıralarında yapılan baskınla yıkıldı.

Bölgenin tarihi sit alanı ilan edilmesiyle, Fatih Belediyesi tarafından boşaltılması istenen depolar mayıs ayında da benzeri bir baskın yapılarak kısmi olarak yıkılmıştı. Bu sabah da saat 5’te çevik kuvvet eşliğinde baskın yapılarak bölgede bulunan tüm depolar yıkıldı.

Yıkıma itiraz eden depo sahipleri zabıta ekipleri tarafından darbedildi. Zabıta tarafından darbedilen 6 kişi önce hastaneye sonra karakola götürüldü. Beyazıt Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan 6 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Kağıt depolarında gerçekleştirilen yıkımla birlikte yaklaşık 500 kişi ekmeğinden olacak. Görüştüğümüz atık toplayıcısı işçiler ise yıkıma tepkili “Gelip yıktılar ama bize bir yer gösteren yok. Biz bu saatten sonra ne iş yapacağız” diyor. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CMK'de yapılacak düzenlemeler OHAL'i kalıcı hale getirecek

SONRAKİ HABER

37 Ankara Üniversitesi öğrencisine soruşturma açıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...