11 Ekim 2016 14:48

Samsung, Galaxy Note 7'nin üretimini durdurdu

Samsung, değiştirilen Galaxy Note 7'ler de patlayınca üretimi geçici olarak durdurma kararı aldı.

Paylaş

Samsung'un yeni cep telefonu Galaxy Note 7 pillerin aşırı ısınması, patlaması ve yanması sonrası tüm dünyadan toplamaya ve değiştirilmeye başlanmıştı. Güney Koreli teknoloji tekeli, değiştirilen Note 7'ler de patlayınca üretimi geçici olarak durdurma kararı aldı.

UÇAKLARDA EL BAGAJLARINDA DA TAŞINMAYACAK

Öte yandan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)  Amerikan Sivil Havacılık Teşkilatı'nın (FAA) bir süre önce bir yolcuya ait Samsung Galaxy Note7 model bir telefonun uçak içinde yanması sonrası bu cihazlar için yapılan uyarıyı güncellediğini duyurdu. FAA telefonların el bagajlarında bile taşınmaması gerektiğini bildirdi.

Kısa adı FAA olan Amerikan Sivil Havacılık Teşkilatı ( Federal Aviation Administration) Samsung Galaxy Note7 telefonların şarjlarının bitirildikten sonra bir daha şarj edilmemesi gerektiğini belirterek şu duyuruyu yaptı:

“ Amerikan Tüketici Güvenlik Birimi’nin ve Samsung’un açıklamasına dayanarak FAA, yolcuların hiçbir Samsung Note 7 cihazını el bagajlarına koymamalarını ve şarjlarını sonuna kadar bitirip bir daha şarj etmeme konusunda uyarır.”

Bilindiği gibi ABD'deki Southwest Havayolları, yolculardan birine ait Samsung Galaxy Note 7 model telefonun alev alması üzerine henüz kalkış yapılmadığı için bu uçuş iptal edilmişti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Barikat’tan Deniz Naki’ye destek

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa