11 Ekim 2016 12:58

Zonguldakspor taraftarları: Evet bizler vatan hainiyiz!

Amedspor maçı için Diyarbakır'a gitmeleri polemik konusu olan ve 'vatan haini' olmakla suçlanan Zonguldaksporlular adına tribün lideri açıklama yaptı.

Paylaş

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor’un taraftar grubu, “Ultras Elmas”ın bu hafta sonu oynanan maç için Diyarbakır’a gitmesine tepki gösterilmesi üzerine tribün liderlerinden Sercan Akar, açıklama yaptı. Facebook’taki hesabı üzerinden “Evet bizler vatan hainiyiz” başlıklı açıklama yayımlayan Akar’ın yazdıkları sosyal medyada büyük ilgi gördü. 

Açıklamasında, “Amedspor taraftarı bizi bağrına bastı. Tek tek selamlaşıp ‘hoşgeldiniz’ dediler. Evet bizler vatan hainiyiz. Karşı kaldırımda bekleyip onlara taş atmamız gerekiyordu” diyen Akar, “Siyaset yerin dibine batsın. O benim işim değil. Bu sorunların kaynağı ben olmadığım gibi, çözümü de ben değilim. Diyarbakır’a ne zaman gitsem bana kucak açacak bir grup Amedspor taraftarı tanıdım. Bunun için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Kendisini “vatan haini” ilan eden “eski dostlarına” seslenen Akar, “Diyarbakır orada, o insanlar da orada. Klavye üzerinden yazması kolay. Gidin taş atın, kafalarını yarın, dükkanlarını yağmalayın, arabalarını gasbedin. Bizler bunları yapmadık vatan haini olduk, gidin siz yapın vatanı kurtarın. Lakin ufak bir hatırlatma; sizler onlara taş attığınızda bile onlar sizin sırtınızı sıvazlamaya devam edecekler” diye belirtti. (DİHA)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kolombiya hükümeti ELN ile de müzakerelere başlıyor

SONRAKİ HABER

Yüksekdağ: AKP'de darbeci operasyonu yapsalar altüst olurlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...