Tüzel, Edirne’de gençlerle buluştu

Tüzel, Edirne’de gençlerle buluştu

Trakya Üniversitesi Öğrenci Derneği (TÜÖD), 15 Mayıs Salı günü “Alternatif Şenlik” düzenledi. Şenliğe öğrencilerin davetlisi olarak gelen İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, HDK Trakya Meclisi üyeleri, Emek Partisi GYK Üyesi Tuncay Sağıroğlu, BDP Parti Meclisi Üyesi Hilmi Karaoğlan ve BDP Edirne İl

Trakya Üniversitesi Öğrenci Derneği (TÜÖD), 15 Mayıs Salı günü “Alternatif Şenlik” düzenledi. Şenliğe öğrencilerin davetlisi olarak gelen İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, HDK Trakya Meclisi üyeleri, Emek Partisi GYK Üyesi Tuncay Sağıroğlu, BDP Parti Meclisi Üyesi Hilmi Karaoğlan ve BDP Edirne İl yöneticileri ile birlikte etkinliklere katıldı.

ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

Şenlikte öğrencilere hitap eden Tüzel şunları kaydetti: “HDK adına sizleri tüm içtenliğimle selamlıyorum. Bugünlerde tüm ülkede olduğu gibi Trakya da bir cezaevine dönüştürülmek isteniyor. AKP Hükümeti, faşizmi örgütlüyor, ülkenin her yerini hücrelere çeviriyor. Aydınlara, gençliğe, memleketin muhalif kesimlerine yönelik operasyonun düzenlenmediği gün kalmamıştır. Ancak, gençliğin buradaki birlikteliği bizlerin umududur. Bu birliktelik işçilerle, aydınlarla birleşirse hiçbir kuvvet bizi yenemeyecektir.”

CİHAN’I HATIRLATTI

Tüzel, puşi taktığı için hapse mahkum olan Cihan Kırmızıgül’ün, cezaevlerindeki basın emekçilerinin ve milletvekillerinin Türkiye’nin gerçek demokrasi tablosunu gösterdiğini belirtti.  Tüzel “ HDK, ezilen halklarla, işçi ve emekçilerle birleştiği ölçüde halkın iktidarını ve halk demokrasisini kurmamız ve yaşatmamız da o kadar yakın olacaktır. İktidar yürüyüşümüzde hepinizi selamlıyorum. Kazanacağız, halkımız kazanacak” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.  Şenlikte, TÜÖD’un müzik grubu ve Yusuf Roman da sahne aldı. Katılımın yoğun olduğu şenlikte gençler bol bol halay çekti. (Edirne/EVRENSEL)

www.evrensel.net