10 Ekim 2016 08:58

‘Cam’dan ‘Hayat’a

Lüleburgaz'dan bir cam işçisi kapatılan Hayatın Sesi TV'nin kendileri için ne anlam ifade ettiğini yazdı.

Paylaş

Lüleburgaz’dan bir cam işçisi

Biz işçiler üretiriz. Ürettiğimizin karşılığını alamayınca greve çıkar eylemler yaparız. 1 Mayıs’ımız vardır, taleplerimizi sorunlarımızı haykırırız. Gece de çalışırız gündüz de. İşte bunlar olurken Hayatın Sesi TV bize kulak verirdi. Grevlerimizi, eylemlerimizi, sorunlarımızı, taleplerimizi insanlara gösterirdi. Sadece haberlere çıkmayız. Çoğu programı bizleri anlatırdı. İşçi belgeselleri ve daha nicesi.
Şu var ki bizim ürettiğimiz malları pazarlayıp, reklamlarını yapan kanallar bizim, o malları ürettiğimizde, canımızdan olduğumuzu, kan ter içinde çalışıp karşılığını alamadığımızı, haklarımız her geçen gün gasbedilen bizlerin yoksulluğa sürüklendiğimizi yazıp söylemiyorlar.
Mücadelemizi, grevlerimizi, haklarımızı, taleplerimizi göstermiyorlar.
Hayatın Sesi TV bu noktada bizim haklarımızı, taleplerimizi, sorunlarımızı yayınlıyorsa, biz de kapanmasına karşı durmalıyız.
Sesimizi yükseltip taleplerimizden biri olarak Hayatın Sesi’ni susturamazsınız demeliyiz.
Patronların, bizim ürettiğimiz malların reklamlarını kanallarında yaptırıp bizi daha çok sömürmesi karşılığında, bizler, ürettiğimizin karşılığını almak için mücadeleyi yükseltmek ve kanalımızda yani Hayatın Sesi’nde sesimizi yükseltip sahip çıkmalıyız. Bizim sesimiz Hayatın Sesi, Hayatın Sesi bizim sesimizdir.
Milyonerlerin değil milyonların sesi.
Ezenlerin değil ezilenlerin sesi.
Hayatın Sesi TV biz işçilerindir ve bizim sesimizi kısamayacaksınız...

ÖNCEKİ HABER

ABD'deki Matthew Kasırgası'nda ölenlerin sayısı 17'ye çıktı

SONRAKİ HABER

YSK, İstanbul kararının iptaline ilişkin gerekçeli kararını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa