18 Mayıs 2012 14:55

Isparta’da 19 Mayıs yasağı

ISPARTA Valiliği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk koymak için izin isteyen Isparta CHP İl Başkanlığına izin vermedi. Gerekçe olarak da 5 Mayısta yayınlanan ‘yeni yönetmelik’ gösterildi.GEREKÇE YENİ YÖNETMELİKYeni yö

Isparta’da 19 Mayıs yasağı

Paylaş

ISPARTA Valiliği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk koymak için izin isteyen Isparta CHP İl Başkanlığına izin vermedi. Gerekçe olarak da 5 Mayısta yayınlanan ‘yeni yönetmelik’ gösterildi.

GEREKÇE YENİ YÖNETMELİK

Yeni yönetmeliğe göre, bu tür günlerde yapılacak tören ve kutlamalar için sadece Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlükleri tarafından anıta çelenk konulmasına izin verildiği kaydedildi.

Valilik ayrıca, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Isparta Şubesinin dün gerçekleştirmek istediği 19 Mayıs kutlama yürüyüşüne de izin vermedi.

Valiliğin kararına tepki gösteren CHP il yönetimi ise, Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasına izin verilmediği takdirde başka bir Atatürk büstüne veya anıtına çelenk koyacaklarını söyledi.
ADD ise yaptığı açıklamada, 20 Mayısta yürüyüşü gerçekleştireceklerini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak da dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 19 Mayıs kutlamalarında yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Öztrak, “Üç gündür benim partililerim 19 Mayısta Atatürk Anıtı’na çelenk sunulabilmek için valiliklerden ve kaymakamlıklardan izin peşinde koşuyorlar. Türkiye bugün izinle 19 Mayısın kutlandığı bir noktaya gelmiştir” dedi.

BİRÇOK ŞEHİRDE KUTLANACAK

Isparta’da bunlar olurken başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde ise bugün 19 Mayıs için yürüyüşlerin düzenlenmesi bekleniyor.
(HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Cumhurbaşkanı Gül’den 19 Mayıs mesajı

SONRAKİ HABER

Yangın merdiveni kilitli olan pansiyonda öğrenciler camdan atladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa