09 Ekim 2016 18:26

Van’da 'Mülteci LGBTİ’ler ve Sorunları' paneli iptal edildi

Van’da düzenlenmek istenen “Mülteci LGBTİ’ler ve Sorunları” paneli islamcı gruplar tarafından tehdit edilmesi üzerine iptal edilmek zorunda kaldı.

Paylaş

Van’da, Van Kadın Derneği (VAKAD), Ahtamara LGBTİ ve Hêvî LGBTİ Derneği ile ortaklaşa düzenlenecek olan mülteci LGBTİ bireylerin yaşadıkları eğitim, barınma, sağlık gibi sorunlarının konuşulacağı “Mülteci LGBTİ’ler ve Sorunları” paneli radikal islamcı gruplar tarafından tehdit edilmesi üzerine iptal edilmek zorunda kaldı.

Bugün Van’da düzenlenecek olan “Mülteci LGBTİ’ler ve Sorunları” paneli bazı radikal islamcı grup ve kişiler tarafından sosyal medya üzerinden panelin yapılacağı yerin adres bilgilerini paylaşarak tehditler savurulması üzerine iptal edilmek zorunda kaldı. Akit gazetesi’nin de saldırganları desteklediği bir haber yapması üzerine panel, düzenleyen kurumlar tarafından iptal edildi. Paneli düzenleyen kurumlar tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada “Biz yasal bir toplantı yapacaktık. Bizi hedef haline getirdiler. Başımıza bir şey gelirse öncelikle devlet, Akit Gazetesi, sonra da sosyal medya üzerinden bizi hedef haline getirenler sorumludur. Elimizde tehditlere ilişkin telefon numaraları var. En yakın zamanda savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Tüm demokrasi güçlerini bizimle dayanışmaya çağırıyoruz” denildi.  (Van/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Emine Ercan mezarı başında anıldı

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa