09 Ekim 2016 14:23

Emine Ercan mezarı başında anıldı

Ankara katliamında yaşamını yitiren Emek Partisi üyesi Emine Ercan, Çorum merkeze bağlı Büyükdivan Köyü’ndeki mezarı başında anıldı.

Paylaş

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından 10 Ekim 2015 Pazar günü Ankara’da düzenlenen “Emek-Demokrasi ve Barış” mitingi, daha başlamadan IŞİD mensubu iki teröristin kendilerini patlatması ile kana bulanmıştı. 101 yurttaşın yaşamını yitirdiği, 500’ü aşkın yurttaşın ise yaralandığı saldırının ardından 1 yıl geçti.

Çorum’da Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 10 Ekim saldırısında yaşamını yitiren Emine Ercan için bir anma programı düzenlendi. Büyükdivan Köyü’ndeki mezarı başında yapılan anma programına, sendika, siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcileri katıldı.

Yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından KESK Dönem Sözcüsü Merter Kocatüfek bir konuşma yaptı. Konuşmasında 10 Ekim’de yaşanan katliamın arkasındaki karanlık güç odaklarının ortaya çıkarılmadığına dikkat çeken Kocatüfek, mücadelelerinin yılmadan devam edeceğini dile getirdi.

Emine Ercan’ın eşi Cuma Ercan ise aradan bir yıl geçmesine rağmen hukuki anlamda en ufak bir ilerleme yaşanmadığını söyledi. Tüm bunların kendilerini yaraladığını kaydeden Ercan, “Bizler bu katliamın arkasındaki gerçek faillerin ortaya çıkmasını ve hesap vermesini istiyoruz. Ancak bu yapılmıyor” dedi.

Yapılan konuşmaların arından Büyükdivan Köyü’nde oluşturulan “Barış Ormanı”na su verildikten sonra anma etkinliği sona erdi. (Çorum/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP: Barış şehitlerine karşı görevimiz barışı sağlamaktır

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...