08 Ekim 2016 21:03

KESK yöneticileri Gaziantepli üyeleriyle biraraya geldi

KESK’in çeşitli illerde üyeleriyle yaptığı “İşimize ve Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz” başlıklı toplantıların bugünkü ayağı, Gaziantep’te gerçekleşti. 

Paylaş

Toplantı öncesi basın açıklaması yapılarak, OHAL sürecinde yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekildi ve “Bugün emekçilerle birlikte, geleceğimize, haklarımıza, iş güvencemize sahip çıkmak üzere güçlerimizi birleştirdiğimiz gündür” denildi.

Gaziantep Novotel’de düzenlenen toplantıya KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak ile birlikte SES Eş Genel Başkanı Gönül Erden, Tüm Bel-Sen MYK Üyesi Satı Burunucu Çalı, Eğitim Sen MYK Üyesi Ebru Yiğit ve Yapı Yol Sen MYK Üyesi Haydar Arslan katıldı. KESK Gaziantep Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez’in açış konuşmasını yaptığı toplantıda basın açıklamasını Hasan Toprak okudu. 

‘OHAL KALDIRILSIN, KHK’LAR GERİ ÇEKİLSİN’

“Darbecilerle mücadele adı altında emekçilere, işçilere, toplumsal muhalefete bedel ödetildiği, tam anlamıyla hak gasplarının yoğunlaştığı bir dönemden geçiyoruz” diyen Toprak, KESK’in de bu dönem OHAL’in hedefi haline geldiğini belirtti. 

Toprak açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Üyelerimiz kokteyl gerekçelerin öne çıktığı KHK’lerle FETÖ torbasına doldurulup açığa alınıyor, ihraç ediliyor. Gaziantep’te de yürütülen sendikal mücadele ve çalışmalardan kaynaklı 407 Eğitim-Sen üyesi, 3 Tüm Bel-Sen Üyesi arkadaşımız açığa alınmış, Eğitim-Sen Şube Başkanımızla birlikte 7 Eğitim-Sen üyesi de hukuksuz bir şekilde ihraç edilmiştir. Hukuksuz uygulanmaların son bulması ve sendikal faaliyetlerinden, muhalif kimliklerinden dolayı mağdur edilen arkadaşlarımız derhal görevlerine iade edilmelidir.” Bu kapsamda “OHAL kaldırılsın, KHK’ler geri çekilsin” taleplerini de dile getiren Toprak, “Haklı mücadelemizi baskı altına almaya çalışan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamalar karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de sessiz kalmayacağız. Ortak değerlerimize sahip çıkmaya devam edecek, fiili ve meşru mücadelemizi her koşulda sürdürmek için birbirimize daha fazla kenetlenerek bu oyunu bozacağız” dedi. (Antep/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Tersane Komutanlığında mobing ve taciz iddiası

SONRAKİ HABER

Kafede otururken başına yorgun mermi isabet eden Mesut Albayrak ağır yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa