08 Ekim 2016 18:42

'10 Ekim anması engellenemez, yasağı tanımıyoruz'

10 Ekim-DER, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB, Ankara'da anmaya getirilen yasağı tanımadıklarını açıkladı.

Paylaş

10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB yaptıkları ortak açıklama ile 10 Ekim katliamı yıl dönümünde yapılacak anma etkinliklerine ilişkin yasağı tanımadıklarını açıkladı. “Bedeli ne olursa olsun emek, barış ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız” denilen açıklamada, daha önce yapılan duyurudaki gibi 10 Ekim günü saat 10.04'te tren garı önünde anmanın olacağı belirtildi.

10 Ekim Ankara Katliamı'nın birinci yıl dönümünde yapılacak anma etkinlikleri Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yasaklandı.

Emek ve demokrasi güçleri ise yasağın ardından yaptıklarıu toplantının sonucunda yaptıkları açıklamayla yasağı tanımadıklarını ve programlarını aynen uygulayacaklarını duyurdu. 

KESK, DİSK, TMMOB, TTB ile10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği'nin yazılı olarak yaptığı ortak açıklamada, Ankara Valiliği tarafından anma etkinliğinin yasaklanmasının akla, vicdana ve hukuka sığdırılamayacağı ifade edildi.

Katliamın gerçekleştiği yerde düzenlenecek olan anma etkinliğinin yasaklanmasına tepki gösterilen açıklamada, “10 Ekim Katliamı'nın üzerinin örtülmesine, Ankara'nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz.  Bedeli ne olursa olsun emek, barış ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız. Bizler başta KESK, DİSK, TMMOB, TTB 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği olmak üzere emek, barış ve demokrasiyi savunan yol arkadaşlarımız ile 10 Ekim 2016 Pazartesi günü 10.04'te ellerimizde karanfillerimiz ile katliamın gerçekleştiği tren garı önünde olacağız” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cumartesi Anneleri: Sesimiz kısılmaya çalışılıyor

SONRAKİ HABER

Siyasi isteksizlik olduğu sürece basın özgürlüğüne dair her reform sadece vitrin süsü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa