08 Ekim 2016 14:16

Antep’te 10 günlük 10 Ekim yasağı!

Antep Valiliği, açık alanda yapılacak toplantı, basın açıklaması, bildiri dağıtma ve oturma eylemi gibi etkinlikleri 10 gün süreyle yasakladı.

Paylaş

Antep Valiliği, açık alanda yapılacak toplantı, basın açıklaması, stant kurma, imza kampanyası, bildiri dağıtma ve oturma eylemi gibi etkinlikleri 10 gün süreyle yasakladı. Valilikten yapılan açıklamada, "terör amaçlı provokatif girişimler olabileceği" yönünde istihbari bilgiler elde edildiği belirtildi. Valilik, yasak kararının KESK’in çağrısıyla yapılacak eylemler, 10 Ekim Ankara Katliamı'nda yitirilenler için düzenlenecek anma, aşure günü etkinlikleri nedeniyle alındığını açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada “Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) organizesinde 29 Eylül-15 Ekim 2016 tarihleri arasında ülkemiz genelinde işyerleri ve meydanlarda ‘İşimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz, bu ağır saldırıyı püskürteceğiz’ başlıklı bildiriler dağıtılacağı, basın açıklaması ve oturma eylemleri yapılacağı açıklanmıştır. 6-7 Ekim 2014 tarihlerinde meydana gelen ve kamuoyunda ‘Kobani olayları’ olarak bilinen toplumsal olaylarda birçok vatandaşımız hayatını kaybetmiş veya yaralanmış, ilimizde 9 Ekim 2014 tarihinde yaşanan olayda 5 vatandaşımız ateşli silah yaralanması sonucu vefat etmiştir. Geçtiğimiz yıl Ankara’da meydana gelen patlamanın yıldönümü nedeniyle 10 Ekim 2016 tarihinde ülke genelinde anma etkinlikleri düzenleneceği, Muharrem ayının 9 ve 10’uncu günlerine denk gelen 10 Ekim ‘Tasua’ ve 11 Ekim ‘Aşure’ günlerinde düzenlenecek etkinliklere, çok sayıda vatandaşımızın katılım sağlayacağı değerlendirilmektedir. Söz konusu olayların yıldönümü ve anma etkinliklerine katılacak vatandaşlarımıza yönelik; başta DAEŞ ve PKK terör örgütleri olmak üzere, diğer terör örgütlerince mezhep temelli toplumsal hassasiyetler üzerinden gerilim ve kaos oluşturmaya yönelik, terör amaçlı provakatif girişimler olabileceği yönünde istihbari bilgiler elde edilmiştir. Yukarıda belirtilen konularla ilgili olarak;  2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11’inci madde ve 14’üncü maddesinin C bendi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11’inci maddesinin C bendi gereğince 7-16 Ekim 2016 tarihleri arasında, il genelinde açık alanlarda yapılacak ‘Açık yer toplantısı, basın açıklaması, stant kurma, imza kampanyası, bildiri dağıtma ve oturma eylemi’ gibi etkinlikler,  genel asayiş ve kamu düzenin korunması amacıyla yasaklanmıştır” denildi. (Antep/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Freni boşalan kamyon evin duvarını yıktı: 1 ölü 6 yaralı

SONRAKİ HABER

Gentes işçileri: Ücretlerimizin gasbedilmesinde Cezayir devleti de sorumlu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa