08 Ekim 2016 17:45

Halkevleri'nin 10 Ekim eylemine polis saldırdı: 11 gözaltı

Halkevleri'nin 10 Ekim Ankara Katliamı'nda yitirilenleri anmak için yaptığı eyleme polis saldırdı. 11 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Halkevleri üyeleri, 10 Ekim Ankara Katliamı’nın hesabını sormak ve 10 Ekim’de Ankara Garı önünde yapılacak olan anmaya çağrı yapmak için AKP il binası önünde basın açıklaması yaparken,  polis tarafından engellendi. Polis engeli sonrasında, aralarında  DİHA ve Sendika.Org muhabirlerinin de olduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Bugün Halkevleri MYK üyeleri ve Ankara’daki şube yöneticileri AKP il binası önünde basın açıklaması yapmak istedi. Halkevleri üyeleri, basın açıklaması yaparken, burada polis tarafından engellendi. Kitleyi, AKP il binası önünden uzaklaştırmak isteyen polis, çıkan arbede sonrasında, aralarında bir DİHA muhabiri ve Sendika.Org Muhabiri Dilara Doğanbaş’ın olduğu, 11 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında Halkevleri Eğitim Sekreteri Betül Öztürk, Halkevleri Kadın Sekreteri Gülşah Öztürk, Halkevleri Örgütlenme Sekreteri Sercan Aran ve Halkevleri MYK Üyesi Mustafa Eberliköse de bulunuyor. (AnkaraEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Katliamı engellemeyenler anmayı engelledi!

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa