07 Ekim 2016 20:15

Veliler okul değişikliği dayatmasına karşı eylem yaptı

Bornova’da İsmet Sezgin İlkokulunda okuyan öğrencilerin Batıçim Anadolu Ortaokuluna nakledilecek olmasına öğrenciler ve veliler tepki gösterdi.

Paylaş

Bornova’da İsmet Sezgin İlkokulunda okuyan öğrencilerin Batıçim Anadolu Ortaokuluna nakledilecek olmasına öğrenciler ve veliler tepki gösterdi.

Eğitim öğretim dönemi başlamış olmasına rağmen, İsmet Sezgin İlkokulunun ortaokula dönüştürülmesi, Batıçim Anadolu Ortaokulunun ise ilkokula dönüştürülerek okuldaki öğrencilere yer değişikliği yapılmak istenmesine veliler tepki gösterdi.

Kaymakamlığın üç hafta içerisinde okulların değiştirileceğini açıklamasına rağmen okula ya da velilere bu konuda resmi bir belge ulaştırılmadı.

Konuyla ilgili okul girişinde veliler basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Eğitim Sen İzmir 4 Nolu Şube Başkanı ve Öğrenci Velileri Derneği İzmir Şube Başkanı da katıldı. “Okuluma dokunma” , “Okulumuzdan çıkmak istemiyoruz” dövizleri taşıyan veliler sık sık, “Bu okul bizimdir bizim kalacak” , “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Veliler okullar arası yapılacak değişikliği istemedikleirni ifade ederek, “Öğrenciler okula yeni alıştı. O okul ilkolkul olmaya uyumlu değil. Eğitim temel olsun deniliyor ama böyle eğitim olmaz” dyerek tepkilerini dile getirdi.

Veliler adına ortak açıklamayı okuyan Onur Yavaş, veliler olarak söz konusu uygulamaya karşı olduklarını ifade ederek, “Küçük yaştaki çocuklarımızın hem düzeni hem de öğretmenleri değişecek. Bu uygulama gerçekleştiği takdirde mecvut 25 kişilik sınıflar 35-40 kişiye çıkacak. Verimli eğitim alamayacaklar” dedi. Veliler olarak alınan bu yanlış kararın düzeltilmesini istediklerini belirten Yavaş, “Okulumuza yetkili makamlarca bir yazılı belge gönderilene kadar mücadelemize devem edeceğiz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Cemil haberden habere koşan bir gazetecidir’

SONRAKİ HABER

DİB Sözcüsü Türmen: Demokrasi isteyenler birlikte mücadele etmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa