07 Ekim 2016 19:44

Çocuğa istismardan ceza aldı, tahliye edildi

Zonguldak’ta 20 Temmuz’da, ‘Demokrasi Nöbeti’ sırasında 5 yaşındaki kız çocuğunu kaçırmaya çalışan Ekrem Y. aldığı ceza sonrası tahliye edildi.

Paylaş

Zonguldak’ta geçen 20 Temmuz’da, ‘Demokrasi Nöbeti’ sırasında 5 yaşındaki Z.A. adlı kız çocuğunu kucağına alıp öptükten sonra kaçırmaya kalktığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan 52 yaşındaki Ekrem Y, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık, adli kontrol uygulamasıyla tahliye edildi.

Olay, geçen 20 Temmuz’da Gazipaşa Caddesi’nde meydana geldi. ‘Demokrasi Nöbeti’ için toplanan kalabalığın arasına karışan ve alkollü olduğu iddia edilen Ekrem Y, anne  ve babasıyla gelen 5 yaşındaki Z.A’yı kaldırımda otururken görüp yanına gitti. Ekrem Y, iddiaya göre minik kızı kucağına alıp sevdi, öptü. Daha sonra da kucağındaki çocukla alandan uzaklaşmaya başladı. Durumu fark eden H.G. adlı genç, peşinden gittiği Ekrem Y’yi yakalayıp çocuğu aldı. Ekrem Y, çocuğun ailesi ve kalabalık tarafından tartaklanarak polise teslim edildi.

34 YIL HAPİS İSTEMİ

Tutuklanan Ekrem Y, kendisini yakalayan H.G’ye karşı ‘Basit yaralama’, küçük çocuğa karşı ise ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’, ‘Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından toplam 34 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada küçük kızın babası Z.A. ve annesi E.A. ile H.G. de hazır bulundu.

Çocuğun ailesi ve onu kurtaran H.G, sanıktan şikayetçi olduklarını söyleyerek cezalandırılmasını istedi. Z.A’nın avukatı ise iddianamede cinsel istismarın sarkıntılık düzeyinde kaldığının belirtilmesine rağmen eylemin bir cinsel istismar olduğunu düşündüklerini, davanın Ağır Ceza Mahkemesinde görülerek sanığın istinat edilen suçlardan ayrı ayrı cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti avukatın talebini reddetti.

5 YIL HAPİS, TAHLİYE

Önceki duruşmada olay günü alkollü olduğunu, küçük kızı sadece sevdiğini, iddia edildiği gibi kaçırmak istemediğini ileri süren sanık Ekrem Y, ‘cinsel istismar’ suçundan 2 yıl 6 ay, ‘Kişi hürriyetini yoksun kılma’ suçundan 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. ‘Basit yaralama’ suçundan beraat eden sanık, tutuklu kaldığı süre ve verilen ceza miktarı göz önünde bulundurularak adli kontrol uygulamasıyla tahliye edildi. (Zonguldak/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Esra’nın katili dışarıda

SONRAKİ HABER

CHP'den uluslararası Suriye konferansı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa