Çılgın atlar grevi kazandı

Çılgın atlar grevi kazandı

ÜNLÜ Paris kabaresi Crazy Horse (Çılgın At) dansçıları, maaşlarının yükseltilmesi için iki günlük grev yaptı ve yönetimle maaşlarına yüzde 15 zam yapılması için anlaşmaya vardı.1951’de kurulan ve senede 120 bin seyirci ağırlayan Crazy Horse tarihinde bir ilk olan grevde, dansçılar salı ve ç

ÜNLÜ Paris kabaresi Crazy Horse (Çılgın At) dansçıları, maaşlarının yükseltilmesi için iki günlük grev yaptı ve yönetimle maaşlarına yüzde 15 zam yapılması için anlaşmaya vardı.

1951’de kurulan ve senede 120 bin seyirci ağırlayan Crazy Horse tarihinde bir ilk olan grevde, dansçılar salı ve çarşamba geceleri gösteriye çıkmadı.

Dansçıların Sendika Temsilcisi Suzanne Durand, “Yıllardır ilk defa mesleğimize biraz daha fazla değer verilmesini talep ettik. Maaşımız iş yükümüzü karşılamıyor” diye konuştu.

Dansçılar, haftada altı gün çalışıyor ve gecede iki gösteri yapıyor. Çalışma saatleri ise 13.00 ile 02.00 arası. Anlaşmadan önceki maaşları 2 bin avro olan dansçılar, çalıştıkları süre boyunca işe alındıkları zamanki formlarını korumak zorundalar. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net