07 Ekim 2016 00:05

BM: Suriye'de çözüm için ABD ve Rusya anlaşmalı

BM Suriye Özel temsilcisi Staffan Mistura, Suriye'de çözüm için ABD ve Rusya'nın anlaşmaları gerektiğini söyledi.

Paylaş

BM Suriye Özel temsilcisi Staffan Mistura, Suriye'de çözüm için ABD ve Rusya'nın anlaşmaları ve uyuşmaları gerektiğini, aksi takdirde sorunun büyüyeceğini söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM)'in Cenevre ofisinde, BM Suriye Özel temsilcisi Staffan Mistura ve danışmanı Jan Egeland basın toplantısı düzenledi.

"Suriye'de çözüm sağlanması için ABD ve Rusya'nın anlaşmaları ve uyuşmaları gerekmekte, aksi takdirde sorun büyük" şeklinde konuşan Mistura, "İki ülkenin ateşkes üzerinde anlaşmaları sonrasında insani yardımların yerlerine ulaştırılması gerekir" ifadesinde bulundu. Mistura, "Şu anda Suriye'nin bütün bölgelerine insani yardımların ulaşmadığını ve Halep'in, hastaneler dahil olmak üzere, devamlı bombalanmakta olmasının, sorunun çözümünü geciktirdiğini" belirtti.

Egeland ise, "İnsani yardım konvoylarının istenilen düzeyde yerlerine ulaştırılamadığını ve birçok insanın hayati problemlerinin devam ettiğini" söyleyerek, "Şu anda bu konuda herhangi bir ilerleme olduğunu söyleyemeyiz" şeklinde konuştu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Türkiye, Ukrayna ile 2-2 berabere kaldı

SONRAKİ HABER

Sennur'la konuşmalardan: Nişan yüzüğü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...