06 Ekim 2016 22:54

KESK ve EMEP’ten Van TV ile Doğu Radyo'ya dayanışma ziyareti

Başbakanlığın emriyle yayınına son verilen Van TV ve Doğu Radyo emekçilerine dayanışma ziyaretleri devam ediyor.

Paylaş

Başbakanlığın emriyle yayınına son verilen Van TV ve Doğu Radyo emekçilerine dayanışma ziyaretleri devam ediyor.

Kapatma kararının verildiği günden bu yana kanalın önünde oturma eylemi yapan gazetecileri bugün KESK ve Emek Partisi ziyaret etti.

Ziyarete KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy, Eğitim Sen MYK Üyesi Elif Çuhadar, DİVES Genel Başkanı Şükrü Akılçağı, Eğitim Sen Van Şube Yöneticileri, Emek Partisi GYK üyesi Umut Yeğin ve Emek Partisi Van İl Başkanı Hayrettin Alan katıldı.

Ziyaret sırasında konuşan EMEP GYK üyesi Umut Yeğin, 15 Temmuz gecesi eğer darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı yine kanalların, radyoların kapatılacağını belirterek, “Aradaki tek fark birileri bunu postallarla yapıyordu, şimdi postalsız bir darbe ile karşı karşıyayız. Ancak bu uygulamaları omuz omuza vererek sonlandırabiliriz. Güzel günler için birlikte mücadele ederek kazanacağız” dedi.

KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy Van TV’yi yakından takip ettiğini, televizyonun etkisinin yalnızca Van ile sınırlı kalmadığını söyledi.

Eğitim Sen MYK üyesi Elif Çuhadar ise emekçilerin, halkın seslerini duyurdukları tüm kanalların kapatıldığına dikkat çekerek, “Geçtiğimiz gün Hayatın Sesi TV ve İMC TV mühürlenmişti. Bizler de emekçiler olarak doğru haber alma özgürlüğümüz için basın açıklaması yaptık. Ancak ne yazık ki oradaki tek kamera polis kamerasıydı” dedi. Halka ve emekçilere yönelik saldırıların gizlenmeye çalışıldığını belirten Çuhadar, emekçiler olarak Van TV ile dayanışma içerisinde olduklarını söyledi.

Doğu Radyo Genel Yayın Kordinaatöru Leyla Ayaz ise "Bizim bu haklı mücadelemiz sonuna kadar sürecek, biz bölgenin sesiydik. her zaman haklının yanında olduk bu yüzden kapatıldık, bu yüzden halkın ve seçilmişlerin bu kanal ve radyoları sahiplenmesi lazım, burada nöbet eylemimiz devam edecek ve kanallarımız açılıncaya dek nöbeti sürdüreceğiz" dedi.

Nöbet eylemindeki gazetecileri daha önce de HDP, CHP ve İHD başta olmak üzere kentteki birçok kitle örgütü ziyaret etmişti.(Van/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İMC TV: Hükümet hukuksuz karardan geri dönmeli

SONRAKİ HABER

Çanakkale Kent Konseyinden Kaz Dağları için sosyal medyada kampanya çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa