Warren Buffett bir seferde 63 gazete satın aldı

Warren Buffett bir seferde 63 gazete satın aldı

ABD’li iş adamı Warren Buffett, bir seferde 142 milyon dolar ödeyerek 63 gazete satın aldı. Buffett parasını sokağa atmadığını, yazılı basının geleceği olduğuna inandığını söyledi.Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan 81 yaşındaki Warren Buffett ilk parasını sokakta gazete satarak kazanmıştı. O zamandan beri Buffett özellikle

ABD’li iş adamı Warren Buffett, bir seferde 142 milyon dolar ödeyerek 63 gazete satın aldı. Buffett parasını sokağa atmadığını, yazılı basının geleceği olduğuna inandığını söyledi.

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan 81 yaşındaki Warren Buffett ilk parasını sokakta gazete satarak kazanmıştı. O zamandan beri Buffett özellikle yazılı medyaya büyük bir sempati duyuyor. ABD’li iş adamı Buffett’ın bu sempatisi sonunda bir yatırıma da dönüştü.

Gazete satın almanın “ölü yatırım” olduğunun konuşulduğu bir dönemde, Warren Buffett ABD’nin güneyinde 142 milyon dolar ödeyerek 63 yerel gazeteyi birden şirketleri arasına kattı.

Gazetelerin İnternet karşısında can çekiştiği bir dönemde böylesine riskli bir yatırım yaptığı eleştirilerine ise, Buffett şu sözlerle cevaplandırdı: “Toplumsal dokunun hâlâ bozulmadığı, insanların birbirlerine sıkı sıkıya bağlı olduğu küçük kentler ve kasabalarda, yerel gazeteler hâlâ çok önemli bir görev üstleniyor. Eğer başka yerde bulamayacakları haberleri, gazete yoluyla bu insanlara ulaştırmaya devam edersek, yazılı medyanın hâlâ iyi bir geleceğe sahip olduğunu düşünüyorum.” (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net