06 Ekim 2016 20:10

Yenibosna'da bombalı saldırı: 10 yaralı

İstanbul Bahçelievler'deki 75. Yıl Polis Merkezi yakınlarında bomba yüklü bir motosikletle saldırı düzenlendi. Saldırıda 10 sivil yaralandı.

Paylaş

İstanbul Bahçelievler'deki 75. Yıl Polis Merkezi yakınlarında bomba yüklü bir motosikletle saldırı düzenlendi.  Saldırıda hepsi sivil 10 kişi yaralandı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Bahçelievler ilçesi Fatih Caddesi'nde bombalı motosikletin patlatılması sonucu 10 sivilin yaralandığını belirtti.

Şahin, yaralılar arasında durumu ağır olan kimsenin bulunmadığını söyledi.

Polis, patlamanın ardından bölgede güvenlik çemberi oluşturdu. Bölge, ikinci bir patlama ihtimaline karşı polis ekiplerince tarandı.

DHA: SALDIRGAN YAKALANDI

Doğan Haber Ajansı, aralarında patlamanın failinin de olduğu iddia edilen 6 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. PKK'li olduğu öne sürülen saldırganla birlikte 2 kişinin daha Aksaray kentinde, diğer 3 kişinin ise İstanbul'da gözaltına alındığı belirtildi.

'DEPREM OLDU ZANNETTİK'

CNN Türk canlı yayınına bağlanan İHA muhabiri Murat Delice,  "Olay yerinde çok şiddetli bir patlama sesi duyuldu, birçok apartmanın camları kırıldı. Polis bizlere ara sokaklardan çıkmamızı söyledi. Gördüğüm kadarıyla 75. yıl polis merkezinin camlarının kırıldığını görüyorum. Görgü tanıkları da, çok büyük bir patlama olduğunu ve ardından silah seslerinin duyulduğunu söyledi. İkinci bir patlama ihtimaline karşı olay yerine kimse yaklaştırılmıyor. Çevrede çok ciddi bir güvenlik önlemi alındı." dedi.

CNN Türk canlı yayınına bağlanan görgü tanığı Batıkan Birlik  de şunları söyledi:

"Ben adli tıp kurumunun karşısındaydım olay esnasında, bütün bina sarsıldı deprem olduğunu zannettik. Duman çıktığını gördüm sonra bayağı bir panik yaptık. Polis uzaklaştırmaya çalıştı." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

"Olağanüstü durumlar yaşıyoruz sayın seyirciler"

SONRAKİ HABER

2019 FIBA Dünya Kupası'nın sahibi İspanya

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa