06 Ekim 2016 19:58

10 Ekim Katliamında yaşamını yitirenler Antalya’da anılacak 

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Ankara Katliamının 1. yıldönümünde Antalya’da uygulanacak olan anma programını açıkladılar. 

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya

Ankara’da düzenlenmek istenen 10 Ekim Emek, Demokrasi ve Barış Mitingi’nde 101 barış elçisinin hayatını kaybettiği terör saldırısının üstünden bir yıl geçti. 

Ankara Katliamı’nın birinci yıldönümünde, Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Eğitim Sen Antalya Şubesi’nde basın toplantısı düzenleyerek, Antalya’da uygulanacak olan anma programını açıkladılar. 

Basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü ve Antalya BES Şube Başkanı Mustafa Ayar, katliamda kamu görevlilerin ihmalinin olduğuna değinerek, “10 Ekim Katliamı’nın ardından bir yıl geride kalmak üzere. Geride kalan bir yıl zarfında katliamda kamu görevlilerinin ağır ihmalinin olduğunu gördük. Katliamın bilindiği halde engel olunmadığına tanık olduk. Hazırlanan iddianamenin katliamda ihmali olanlara dokunmadığını gördük. Tüm bu adaletsizliklere rağmen adalet arayışımızdan vazgeçmiş değiliz. 10 Ekim Ankara Katliamı’nın peşini bırakmayacağız” dedi. Ayar “Bu vesileyle Barış Karanfili yoldaşlarımızı, kardeşlerimizi, canlarımızı saygıyla ve minnetle anıyor, bize miras bıraktıkları eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış mücadelesi bayrağını yükseltme sözümüzü yineliyoruz” dedi ve katliamın birinci yılında hayatını kaybedenlerin bir dizi etkinlikte Antalya’da anılacağını duyurdu.

Anma programı ayrıntıları;

9 EKİM PAZAR
16.00- Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik Salonu (Emek ve Demokrasi Güçleri)

10 EKİM PAZARTESİ
12.30- Akdeniz Üniversitesi Merkezi Yemekhane önü (Üniversite Öğrencileri)
18.30- Cumhuriyet Meydanı (Emek ve Demokrasi Güçleri)
20.00- Kızılarık Cemevi “Kerbela’dan Ankara Katliamı’na Yitirdiğimiz Canları Anıyoruz” Söyleşi-Mehmet Gündoğdu- Kutay Meriç, Ağıtlar-Seyfettin Yıldırım-Süleyman Demir (Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı çağrısı)

ÖNCEKİ HABER

Ateşi büyütmeye...

SONRAKİ HABER

İstanbul'da kadınlar İran'da Seher Hüdayari için sahaya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa