06 Ekim 2016 13:12

CHP’li Tüm: ‘Taşerona kadro neden askıya alındı?’

Meclis'te konuşan CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Üyesi Mehmet Tüm taşeron işçiye kadro ve radyo ve televizyonların kapanmasını ele aldı.

Paylaş

CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Üyesi Mehmet Tüm , FETÖ bahane edilerek, kamuda çalışan taşeron işçisine vaat edilen kadroların askıya alındığı söylentileri olduğunu belirterek, “OHAL gerekçe gösterilerek ülke kanun hükmünde kararnamelerle yönetiliyor, kadroyu kanun hükmünde kararname çıkararak mı vereceksiniz?” diye sordu. Tüm, KHK ile gerekçe gösterilemeden kapatılan televizyon hakkında ise “Radyo ve televizyonlarını kapattınız,  Hitler Almanya’sından bir farkı var mıdır” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nun önceki günkü oturumunda yerinden söz alarak Genel Kurula seslenen CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet  Tüm, AKP hükümetinin 1 Kasım seçimleri öncesinde “taşeron işçilere kadro” sözünün arkasında durması gerektiğini söyledi. CHP’li Tüm, Başbakan Binali Yıldırım’a  “1 Kasım seçimleri üzerinden yaklaşık bir yıl geçti, henüz bu konuda söylem dışında somut bir adım göremedik. İşçilerimiz büyük bir umutla bekliyorlar. Hükûmete sormak isterim, taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili çalışmanız hangi aşamadadır, toplam sayı tespit edilmiş midir, ne kadardır?” diye sordu. 

CHP’li Tüm,  FETÖ bahane edilerek taşeron işçiye kadro çalışmanın durdurulduğu söylentileri olduğunu belirterek, “ OHAL gerekçe gösterilerek ülke kanun hükmünde kararnamelerle yönetiliyor, kadroyu kanun hükmünde kararname çıkararak mı vereceksiniz? Bu konuda işçilerimiz Hükûmetten açıklama bekliyor” dedi. 

Tüm konuşmasında kapatılan televizyon ve radyoları da hatırlatarak, “Radyo ve televizyonlarını kapattınız, bu durumun Hitler Almanya’sından bir farkı var mıdır, bu faşizan anlayıştan ne zaman vazgeçmeyi düşünüyorsunuz?” sorusunun yanıt bulmasını istedi. (AnkaraEVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’li İlgezdi: 100 bin kişi daha mı tutuklanacak?

SONRAKİ HABER

Irak, Türkiye ile Başika krizini BM'ye taşıdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...