06 Ekim 2016 11:26

Atme çadır kentinde ÖSO noktasına saldırı: 35 ölü

Suriye'nin Atme kasabasındaki çadır kentte ÖSO noktasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 35 kişi hayatını kaybetti.

Paylaş

Türkiye ile Suriye'nin sınırına sıfır noktasındaki Atme Kasabası’ndaki çadır kentin içindeki ÖSO noktasında saat 10.30 sıralarında büyük bir patlama oldu. Suriyelilerin barındığı çadırların tam ortasında meydana gelen patlamayla ortalık savaş alanına döndü. İlk belirlemelere göre 20 kişinin öldüğü patlamada yaralanan çok sayıda Suriyeli özel araçlar ve gönderilen ambulanslarla Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne getirildi.

IŞİD'in haber ajansı olarak bilinen Amak haber ajansı, intihar saldırısının bomba yüklü araçla gerçekleştirildiğini ve ÖSO konvoyunu hedef aldığını bildirdi. 

ÖLÜ SAYISI 35'E ÇIKTI

Atme kasabasındaki bombalı saldırıda ölenlerin sayısının 35'e yükseldiği bildirildi. Çok sayıda yaralı ise Suriye'deki çeşitli sağlık merkezlerinde tedaviye alındı. Sınırda bekleyen ambulanslarla 7 yaralı da Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirildi. Durumu ağır olan 4 kişi, ilk müdanelinin ardından Hatay'daki hastanelere sevk edildi.(DIŞ HABERLER) 


 

ÖNCEKİ HABER

Kolombiya'da on binlerce kişi barış için yürüdü

SONRAKİ HABER

Fatih Polat: ABD-Türkiye müzakerelerinde kim ne kazandı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa