06 Ekim 2016 10:43

Atama beklerken görevden alındı

Muş'ta müdürlük sınavında iki kez il birincisi olan Eğitim Sen Üyesi Muhammed Ali Taylan atama beklerken görevden alındı. 

Paylaş

Muş'ta iki kez girdiği müdür ve müdür başyardımcılığı sınavında il birincisi olan Eğitim Sen üyesi Muhammed Ali Taylan (30), atama beklerken görevden alındı. 2011'de girdiği sınavda 94 puan ve 20 Mart 2016 tarihinde girdiği sınavda da 96 puanla il birincisi olan Taylan, aynı zamanda Türkiye 3'üncüsü oldu. 60 bin aday arasında il birincisi olan Taylan, uğradığı haksızlık karşısında şaşkınlık yaşıyor. 

EĞİTİM SEN ÜYESİ OLDUĞU İÇİN ATAMASI YAPILMADI 

Eğitim Sen'e üye olduğu için atamasının yapılmadığını belirten Taylan, kendisi gibi 33 Eğitim Sen üyesi öğretmenin de atamasının olmadığını kaydetti. "Atamayı beklerken bir anda açığa alındım" diyen Taylan, şöyle devam etti: "Tamamen haksız ve hukuksuz bir şekilde açığa alındım. Sonrasında da il birincisi olduğum sınavda atamam yapılmadı. Bu çok komik bir durumdur. Devlet sınav açıyor, sınav için ücret alıyor, karşılığında sınava giriyoruz, emek veriyoruz, sevdiklerimizin zamanından çalıyoruz ama sonrasında da atamamız yapılmıyor. Mesele benim şahsımla ilgili değil ortada ciddi bir hukuksuzluk var. Mûş'ta 33 Eğitim Sen üyesi öğretmenin yeterli puanı almalarına rağmen atamaları yapılmadı." 

TEK KRİTER SINAV PUANI 

Atamalar için tek kriterin sınav puanı olduğunu hatırlatan Taylan, "Bir diğer adayın önüne geçebileceğiniz bir kriter yok. Birinci olmama rağmen atamam yapılmadı. Kendilerine yakın diye sınava hiç girmemiş kişileri geçici görevlendirme ile atamasını yapıyorlar. Bu gerçekten vahim bir durumdur. Ülkede eğitim konusundaki sıkıntıların ne dereceye geldiğini gösteren bir durum" dedi. 

MEB SONUÇLARI YAYINLAMADI 

Her yıl atama listelerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sayfasından yayımlanmasına karşın bu yıl listelerin yayınlanmadığını kaydeden Taylan, şunları söyledi: "Atamaları yapılanlar il müdürlüğüne çağrılarak atamalarının yapıldığına ilişkin kararname verildi. Ataması yapılanlar telefonla bilgilendirildi. Ama ataması yapılan kişiler bizzat aranmaz. Sonuçlar liste halinde resmi olarak yayınlanır." (DİHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Sur Belediyesi’nde kayyım tiyatro sanatçılarını zabıta yaptı

SONRAKİ HABER

Anadolu Üniversitesi öğrencileri, "öğrencisiz festivali" protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa