05 Ekim 2016 16:04

ODTÜ, Himmet Şahin’i uğurladı 

Hayatını kaybeden ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Şahin toprağa verildi.

Paylaş

Hayatını kaybeden ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Şahin, Vişnelik Tesislerinde yapılan törenin ardından Kocatepe Camiinde kılınan öğle namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. Şahin’i sevenleri, dostları, öğrenciler, öğretim elemanları, üniversite çalışanları yalnız bırakmadı. Vişnelik Konferans Salonunda yapılan törendeki yoğunluk nedeniyle katılımcıların bir kısmı ayakta eşlik etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekilleri, HDK Eş Sözcüsü ve HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, TMMOB Başkanı Emin Koramaz ile Emek Partisi (EMEP) Halkevleri ve ÖDP Yöneticileri de katılımcılar arasındaydı.

ODTÜ Eski Rektörü Ahmet Acar konuşması sırasında duygusal anlar yaşarken, 8 yıl Himmet Şahin ile birlikte çalıştığını belirtti. Acar, “Himmet, varlığını her zaman hissettiren bir başkan olmuştur. ODTÜ’nün şansıydı Himmet Hoca, ODTÜ’nün zor zamanlarında hep ön saflarda yer aldı” dedi. ODTÜ Ormanı ve Gölü için de çok şey yaptığını ifade eden Acar, adını ve anılarını her zaman yaşatacağımız, arayacağımız bir insan Himmet Hoca diyerek sözlerini bitirdi.

ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Besim Can Zırh, “Ayaklarımızın üzerinde  durabiliyorsak var olacağız ve bunu bize Himmet Hoca öğretti” dedi.

ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Şahin, Himmet Şahin’in ODTÜ’nün her kazanımında alın teri olduğunu söyledi. Şahin, “En büyük gücün örgütlü mücadele olduğunu bilen hocamız, özerk üniversite, bilimsel eğitimi her daim savundu. Derneğin toplumsal mücadeleye yön veren bir hal almasını sağladı ve bizim de yolumuzu açtı. Himmet Hoca’nın başka bir dünya hayalini artık biz sürdüreceğiz” diye konuştu. 

ODTÜ Öğrencisi Meziyet Yıldız, “Himmet Hoca duruşu ve çabasıyla bize örnek oldu. ODTÜ geleneğini yaşattı. Mücadelesi yolumuza ışık tutacak”dedi.

ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Şahin, Vişnelik’teki törenin ardından Kocatepe Camii’nde kılınan öğle namazıyla Cebeci Asri Mezarlığına binlerce kişinin katılımıyla uğurlandı. Kocatepe’deki törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. (Ankara/EVRENSEL) 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

IG BAU’dan Hayatın Sesi TV’ye dayanışma mesajı

SONRAKİ HABER

Candan Badem’in öğrencileri hocalarını geri istedi 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...