05 Ekim 2016 15:13

Gürer: Kadro sözü hâlâ boşlukta

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Taşeron çalışanlarını üç ayda kadroya alacağız sözü hâlâ boşluktadır.

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer taşeron işçiler, 4C’liler ve Şeker Fabrikası çalışanlarının sorunlarını TBMM’de gündeme getirdi. Gürer “Taşeron çalışanlarını üç ayda kadroya alacağız sözü hâlâ boşluktadır”dedi.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM’de yaptığı konuşmada, Türkiye’de işsizlik ve yoksulluğun giderek yaygınlaşmakta olduğunu, zenginler ile yoksullar arasındaki gelir oranının yoksullar aleyhine bozulduğunu ifade etti.

Gürer şöyle konuştu: “Ülkemizde işsizlik ve yoksulluk giderek yaygınlaşmaktadır. Varlıklı ile yoksullar arasındaki gelir oranı yoksullar aleyhine bozulmaktadır. Hükümet işçilere, emeklilere, esnaflara vaatte bulunmakta ancak verilen sözler yerine gelmemektedir. 700 bini aşkın taşeron işçisi kadro beklemektedir. Gürer şöyle dedi: “4-C’lilerin sorunları çözümlenmemiştir. Şeker fabrikasında asıl işi yapan kadrosuzların kadro sorunu çözümlenmemiştir. Emekliliklerde yaşa takılanlar, emekliliği hak etmiş ama emekli olamamaktadır. İşçiler uluslararası çalışma normlarında haklar beklemektedir. İşçiler sendikasız kılınmaktadır. Hükümet, emekçilerin, yoksulların sorunlarına söz vermek değil, çözüm üretmelidir.” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Divriği Derneği'nden Hayatın Sesi TV'ye ziyaret

SONRAKİ HABER

YÖK, “14 programda yetenek sınavının kaldırılması” kararını 1 yıl erteledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa