05 Ekim 2016 12:42

İngiliz kadını taciz eden polis açığa alındı

İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki Abby Bray'ı sosyal medyadan taciz eden polis Servet T. hakkında soruşturma başlatıldı.

Paylaş

İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki Abby Bray'ı, Facebook'tan taciz eden ve dün açığa alınan polis Servet T. hakkında savcılık da soruşturma başlattı. İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri soruşturma sonucuna göre, Servet T.'nin meslekten ihraç edilmesinin de gündeme gelebileceğini söyledi. 

İngiltere'de yaşayan Abby Bray, Facebook'ta polis olduğu iddia edilen Servet T. tarafından tacize uğradığını dile getirdi. Kişisel Facebook hesabından olayı anlatan Abby, tüm konuşmaların ekran görüntülerini de paylaştı.

Çıplak fotoğraflarını gönderen Servet T. Abby Bray'i Türkiye'ye davet etti. Servet T., yazışmalarda, Abby'ye bakire olup olmadığını da sordu. Facebook'ta "İnsanların bu tip sapıklara dikkat etmesi için paylaşıyorum" diyen Abby, başka genç kızların da bu sapıklığa maruz kalmaması için sosyal medya kullanıcılarından Servet T.'yi şikayet etmelerini istedi. Abby yazısını "Başka sapıklar da bana yazmayı denemekte kendilerini özgür hissedebilirler, onları da ifşa edip teker teker rapor edeceğim" şeklinde bittirdi. 

Kısa sürede yüzlerce kez paylaşılan yazı, sosyal medyada da gündem oluşturdu.

Servet T. tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarını kapattı. Sosyal medya hesaplarından birçok kişi, Bursa Valiliği ve Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün hesaplarını etiketleyerek, şikayet çağrısında bulundu.

Bunun üzerine hareket geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü, kadrosu Çarşı Polis Merkezi’nde olan ve Muradiye Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 5 yıldır görev yapan Servet T.’yi dün sabah açığa aldı.

Açığa alınan Servet T. hakkında, Bursa Emniyet Müdürlüğü, Valilikten alınan onay ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Servet T. bu sabah Çocuk Şubesi'ne giderek burada, 'küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar' suçundan ifade verdi. Servet T.'nin ifadesinde, sosyal medyada ilk arkadaşlık teklifinin İngiliz genç kızdan geldiğini öne sürerek, "Yazışmalar doğru. Ben hiç evlenmedim. Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum. İngilizce yazdıklarına bilgisayardan çeviri programı ile cevap verdim" dedi. 

Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de soruşturma sonucuna göre Servet T.'nin meslekten ihraç edilmesinin de gündeme geleceğini belirtti. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çocuklar, Zarok TV’yi özlüyor

SONRAKİ HABER

ABD Venezuela'ya ait 15 uçağı kara listeye aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...