04 Ekim 2016 17:30

Kılıçdaroğlu: Kimse çıkıp Yenikapı ruhunu bozuyorsun demesin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında televizyonların kapatılmasına tepki gösterdi.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu televizyonların kapatılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında “Dayatma kültürüyle yasa getirirseniz muhalefetin de bir görevi olacak tabii. 
Medyanın özgürlüğünü sonuna kadar korumamız lazım. Hayatın Sesi televizyonunu kapatıyorsunuz, imc’yi kapatıyorsunuz. Hangi gerekçeyle, mahkeme kararı mı var? Gazetecileri hapse atıyorsunuz, bekletiyorsunuz, özellikle Kurban Bayramı’nda. Yazık günahtır ya, böyle bir tablo mu olur?” dedi.  

Devletin öç alma duygusuyla yönetilemeyeceğinin altını çizen Kılıçdaroğlu “Herkesin inancına, herkesin kimliğine, yaşam tarzına saygı. Kimse kimsenin inancıyla oynamamalı. Eğitim sistemini dedik ki, daha çağdaş bir eğitim yapalım. Vicdanı hür olsun çocuklarımızın dedik. Eğitim sisteminin ne hale geldiğini hep beraber görüyoruz. Daha önce mağdur olan, Ergenekon mağdurları, Balyoz mağdurları vardı. Onların da itibarlarının iade edilmesi lazım. Hiç kimse çıkıp Yenikapı ruhunu bozuyorsun demesin. Kim diyorsa, gelsin yüzüme söylesin. Başbakansa Başbakan. Cumhurbaşkanıysa Cumhurbaşkanı. Hukukun üstünlüğünü, insan haklarını, demokrasiyi savunacağım. Türkiye’nin huzura ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Böhmermann davası düştü

SONRAKİ HABER

Dünyanın ilk şoförü Bertha Ödülü 128 yıl sonra verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...