04 Ekim 2016 20:21

Patron örgütünden 'iş kazaları' itirafı

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hasan Küçükkurt, iş kazalarında sorumluluğun kendilerinde olduğunu kabul etti.

Paylaş

Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi'nin tanıtım toplantısında konuşan İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Başkanı Hasan Küçükkurt iş kazalarında sorumluluğun kendilerinde olduğunu kabul ederek, kazaların yüzde 98'inin önlenebileceği itirafında bulundu. 

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl üçüncü kez gerçekleşecek olan İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği sempozyumu 20-22 Ekim tarihleri arasında  Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapılacak. 

Zirve öncesi organizasyonun tanıtım toplantısı düzenlendi ve programa dair bilgiler paylaşıldı. Toplantıda konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, iş kazaları ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin iş güvenliği alanında dünyanın en zayıf üçüncü ülkesi olduğunu belirten Küçükkurt  " İZSİAD olarak, bu meselenin çözümünde en büyük sorumluluğun işverenlerde olduğu bilinciyle çıktık bu yola. Araştırmalar gerekli önlemlerin alınması halinde iş kazalarının yüzde 98’inin önlenebileceğini söylüyor. İş güvenliği zirvelerinde amaç ülkemizin kanayan yarasına bir şekilde ilaç olabilmek. Bu bir devlet politikasıdır. İZSİAD’ın organizasyonlarıyla olacak şey değil.  Bu bir eğitim olayı.  Küçükten iş güvenliği eğitimi vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

PATRONLAR VE DEVLET İŞ GÜVENLİĞİNİ ANLATACAK!

3 gün sürecek etkinlikte, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar iş güvenliğine dair konuşmalarda bulunacak. Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri de iş güvenliği ile ilgili mevzuatları anlatacaklar. 

ÇEVRE DÜŞMANI TÜPRAG DA ANA SPONSOR

Öte yandan Efemçukuru bölgesinde işlettiği altın madeninin çevreye verdiği zarar bilirkişi raporları ile de belgelenen Kanada merkezli Tüprag adlı şirket de, bu zirvenin ana sponsoru oldu. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Barış Yarkadaş: AKP iktidarı, 15 Temmuz’u istismar ediyor

SONRAKİ HABER

Çobanbey'de bomba yüklü araç patladı: 12 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa