04 Ekim 2016 08:41

TSK'den Fırat Kalkanı açıklaması: 80 hedefe 219 atış yapıldı

TSK'den yapılan Fırat Kalkanı Harekatı'na dair açıklamada, 80 IŞİD hedefinin 219 kez vurulduğu ifade edildi.

Paylaş

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'na dair yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, 80 IŞİD hedefinin 219 kez vurulduğu bildirildi.

TSK'nin açıklaması şöyle:

"Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 80 DEAŞ Terör Örgütü hedefine, Ateş Destek vasıtaları tarafından 199 Fırtına ve 20 ÇNRA atışı yapılmış, yapılan atışlar sonucunda DEAŞ teröristlerine ait çok sayıda silah mevzii (havan ve makinalı tüfek), 7 dinamik hedef, 4 silah yüklü pikap tipi araç, park halinde 3 motosiklet (Bubi tuzaklı olduğu değerlendirilen), 4 Katyuşa tahkimli mevzii, muhtelif tipte geçici barınma alanları imha edilmiştir.
Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 10 Muhalif yaralanmış, destek sağlayan unsurlarımızda zayiat ve hasar meydana gelmemiştir.
Koalisyon güçleri tarafından, Aktarin (2), Güzel Mezra (1) ve Türkmen Barı (6) bölgelerinde tespit edilen DEAŞ Terör Örgütü unsurlarına yönelik icra edilen 9 hava harekâtı sonucunda, 12 DEAŞ Terör Örgütü unsuru etkisiz hale getirilmiş, keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen DEAŞ Terör Örgütü unsurlarının barındığı 2 bina ve bu bölgedeki harekâtın yönetildiği 1 Harekât Merkezi imha edilmiştir." (ANKARA)
 

ÖNCEKİ HABER

12 bin polis 'FETÖ' soruşturmasında görevden uzaklaştırıldı

SONRAKİ HABER

Netanyahu hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Rivlin'e geri verdi