03 Ekim 2016 21:32

CHP Milletvekili Orhan Sarıbal: Hayatın Sesi susmamalı!

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, ‘Hayatın Sesi Susmamalı!’ diyerek muhalif medya yayınlarının karartılmasına tepki gösterdi. 

Paylaş

TÜRKSAT’ın Hayatın Sesi TV ile birlikte çok sayıda kanalın yayınını gerekçe göstermeden durdurduğuna vurgu yapan Sarıbal, AKP-Saray iktidarının 15 Temmuz darbe girişimini gerici dayatmalarını hayata geçirmek için fırsat bildiğini dile getirdi. Orhan Sarıbal’ın yazılı açıklaması şöyle; 

“15 Temmuz darbe girişimini gerici/faşist dayatmalarını hayata geçirmek için fırsat bilen AKP-Saray İktidarı; bu politikaları eleştiren, özgür habercilik yaparak halkımızın gerçeklerden haberdar olmasını sağlayan bu televizyonlarımızı susturmaya çalışmaktadır. Her türlü darbeye karşı net tutum sergileyen bu yayın organlarımızın seslerinin susturulmaması için kendini devrimci, ilerici, laik, Atatürkçü, muhalif olarak gören herkes ortaklaşa mücadele etmelidirler.
Hayatın Sesi TV işçilerin, emekçilerin, emeklilerin, köylülerin, memurların, ezilen sömürülen tüm halkımızın sesidir. “Sesimizin”, Televizyonumuzun susturulmasına asla izin vermeyeceğiz!” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’da kamu emekçilerinden Hayatın Sesi TV’ye ziyaret

SONRAKİ HABER

Soçi mutabakatı: Şam ile ilişkileri normalleştirme anlaşması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa