03 Ekim 2016 15:37

Hukukçulardan Hayatın Sesi'ne dayanışma ziyareti 

Hukukçu dernekleri kapatılan Hayatın Sesi Televizyonuna dayanışma ziyaretinde bulundu.

Paylaş

Kapatılan Hayatın Sesi televizyonuna dayanışma ziyaretleri sürüyor. Çağdaş Hukukçular Derneği, Özgürlükçü Hukukçular Derneği,  Ezilenlerin Hukuk Bürosu, Çağdaş Hukukçular Grupu, Demokrasi İçin Hukukçular, Halkın Hukuk Bürosu kapatılan Hayatın Sesi televizyonuna destek ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Çağdaş Hukukçular Derneğinden Av. Ebru Timtik, “Hayatın Sesi emeğin sesi oldu, direnen Kürt halkının, Türkiye halklarının sesi oldu. Hayatın Sesi susturulamaz” Olağanüstü hal bizi bir araya getirdi. Birlikte mücadele edersek  bu karanlığı aşacağız” dedi.

Özgürlükçü Hukukçular Derneği adına konuşan Av. İbrahim Bilmez, “Türkiye’nin anayasasında hukuk yazıyor ama hiçbir zaman  hukuk devleti olamadık. İktidar konumunu güçlendirmek için 15 Temmuz sürecini açık bir şekilde kullanıyor. Bu kötü zamanları aşmak için birlikte mücadele etmek gerekiyor. Dayanışmayı büyütmekten geçiyor. Biz hukukçular olarak her zaman sizin yanınızda olacağız” diye konuştu. Ezilenler Hukuk Bürosu adına Av. Gülhan Kaya, “Son dönemde öyle kararlar var ki ne hukukla ne basın özgürlüğüyle bahsedilebilir. Hayatın sesi bizim için herhangi bir kanal değil. Biz biliyoruz ki bizim sesimiz. Bu kanalın kapatılması aynı zamanda bizi susturmaya dönük. Onlarda olmayan bir şey var dayanışma. Bu günleri de dayanışma ile aşacağız” dedi. Çağdaş Avukatlar Grubundan Av. Osman Salman, “Kapatılan, yayını kesilen organların darbeyle ilişkisi olmadığı halde  susturulmaya çalışıldığı, muhalifleri demokrasi isteyenleri, susturmaya yönelik bir uygulama. Halkı susturmak, ezilenleri sindirmek için uygulanan bir uygulama. Dayanışma ile bu süreç aşılacak” dedi.

EMEKÇİLERDEN YANA OLANLAR KAPATILDI

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şube Başkanı Av. Gökmen Yeşil, “15 Temmuz darbe girişimi bitti, 20 Temmuz darbesini tümüyle yaşıyoruz. Birlikte bu darbe sürecini atlatacağız.  İktidar  hayatı hedef almışsa hayat iktidara karşı direniş olur biz hep birlikte dayanışmamızı büyüteceğiz” diye konuştu. Demokrasi İçin Hukukçulardan Av.Yıldız İmrek, “Kapatılan yayın organları ezilenlerden, işçilerden, emekçilerden yana olan kurumlar. Aslında darbe ezilenlere, emekçilere, işçilere, kadınlara, demokrasi ve özgürlük isteyenlere kısacası. Bizim mücadelemizin görünürlüğü ve soluğu. Demokrasi ve özgürlüklerin kürsüsü. Anayasa, AİHM ve RTÜK kanunu ihlal edilerek bir komisyon kararıyla dikta rejimlerinde olan olabilecek bir kararla kapatıldı. Sizlerle dayanışma içerisinde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.

Halkın Hukuk Bürosu adına Av. Ahmet Mandacı, “Kapatılan basın kuruluşları zor günlerde kuruldu, zor günlerde mücadele etti. Zor onlar için hep vardı. Olağanüstü hal  muhalefet için hep vardı.  Hayatın Sesi emeğin sesi oldu, emeğin sonucunu aldı ve alacak” dedi. (İstanbulEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kadın örgütlerinden Ekmek ve Gül için imza kampanyası

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa