03 Ekim 2016 14:49

İzmir'de KESK'liler, OHAL'e karşı imza istediler

İzmir'de KESK üyeleri açtıkları stantlarla halktan OHAL'e, KHK'lara, güvencesizliğe ve baskılara karşı imza topladı, mücadele çağrısında bulundu.

Paylaş

İzmir'de kamu emekçileri açtıkları stantlarla halktan OHAL'e, KHK'lara, güvencesizliğe ve baskılara karşı imza isteyerek ve birlikte mücadele çağrısında bulundu. 

KESK Şubeler Platformu, KESK Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultusunda İzmir'de Konak Kemeraltı'nda girişinde, Karşıyaka Çarşı girişinde ve Bornava Meydanı'nda stant açtı. 'OHAL'de İşimiz, Geleceğimiz için Direniyoruz' çağrısıyla açılan stantlarda İzmirlilerden, devam eden OHAL'in son bulması, KHK kararnamelerle uygulanan sürgün ve baskıların son bulması, iş güvencesinin korunması için imza istendi. Stantlarda kısa sürede yüzlerce imza toplandı. 

ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

Gazetemize açıklamada bulunan Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Bahri Akkan İzmirlilere çağrıda bulunarak "15 Temmuz'dan bu yana ilan edilen OHAL ve çıkarılan KHK'larla hükümetin baskısı daha da artmış durumda. On binlerce insan hukuksuz bir şekilde işinden edildi ve hükümet devam ettirmek istediği OHAL'le bu mağduriyetleri büyütmek ve demokrasinin son kırıntılarını da yok etmek istiyor. KESK olarak OHAL'in son bulması herkesi mücadeleye davet ediyoruz. Genelde toplumun en geniş kesimleri özelde kamu emekçileri olarak sıkıştırıldığımız bu cendereden çıkmanın tek yolu sıramızı beklemeden, haklarımızı korumak için zaman kaybetmeden bir arada birleşik mücadeleyi örmekten geçmektedir" dedi.  (İzmir/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

BES: ‘Hayatın Sesi için ne gerekiyorsa yapacağız’

SONRAKİ HABER

Yatağan'da termik santrale karşı hukuk mücadelesi devam ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa