03 Ekim 2016 14:20

Fincancı'nın derslerinin iptal edilmesi protesto edildi 

Barış bildirisine imza atan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın GSÜ'de verdiği ek derslerinin iptal edilmesi öğrenciler tarafından protesto edildi. 

Paylaş

Barış bildirisine imza atan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın, Galatasaray Üniversitesi’ndeki (GSÜ) ek derslerinin iptal edilmesi öğrenciler tarafından protesto edildi. 

Üniversite önünde yapılan açıklamada, ''Hocamızı insan haklarını savunmasından, işkenceye karşı durmasından ve özgür basın kuruluşlarıyla dayanışma göstermesinden tanıyoruz. GSÜ öğrencileri olarak Şebnem Korur Fincancı şahsında, hukuksuz biçimde tutuklanan ve işinden atılan tüm akademisyen, öğretmen, yazar ve aydınların gasp edilen haklarının iadesini istiyoruz” denildi. 

Muhalif gazetelerin ve televizyonların kapatıldığı, sendikal faaliyetin suç sayıldığı, bilim insanlarının ve öğrencilerin yaşam alanlarına saldırıların yaşandığı bir süreçte gençlik olarak susmayacaklarını dile getiren öğrenciler, “10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde yaşanan patlamada hayatını kaybeden barış ve özgürlük talebinin taşıyıcılarını anıyor onların izinde barış ve özgürlük talebinin taşıyıcısı olacağımızı belirtiyoruz " dedi. (İstanbul/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Meslek örgütleri ve kurumlar: Kapatma kararından dönülsün

SONRAKİ HABER

Cezayir'de Buteflika rejimi temsilcileri protesto edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa